Підняття цін на газ не вирішить жодної проблеми у житлово-комунальній галузі.
Про це на прес-конференції сказав народний депутат від БЮТ, опозиційний міністр з питань ЖКГ Володимир Бондаренко.
На його думку, потрібно запроваджувати реформи у житлово-комунальній сфері.
"Якщо громадянин не отримав послугу, за яку сплатив, він не може позиватися у суд на ЖЕК. Тому що ЖЕК - це посередник, який висмоктує гроші зі споживача і дає їх виконавцям послуг. ЖЕК - це ніщо. Його потрібно трансформувати у орган, який забезпечує контроль за виконанням послуг. Якщо у домі немає тепла, ЖЕК має представляти громадянина у суді проти компанії, яка його обігріває", - наголосив депутат.
Він сказав, що зараз громадяни сплачують за 34 послуги, які ніби-то надаються ЖЕКами. Але вони можуть, наприклад, не користуватися дворовим туалетом або прибирати сходи і під'їзди у будинку самостійно. Тому люди повинні обрати, за які послуги платити, а за які взяти відповідальність на себе.
У свою чергу замголови Київської міської адміністрації Олександр Мазурчак сказав, що на реформу ЖКГ по всій Україні за 5 років потрібно витратити 23 млрд грн.
"Головний із цих напрямків - повний облік комунальних послуг. Гроші потрібно витратити на забезпечення обліку води і газу, а також на модернізацію мереж. Людина має платити тільки за ті комунальні послуги, які вона отримує. Тому потрібно ставити лічильники".
Він зазначив, що лічильники тепла встановлено у 32% громадян, але користуються ними біля 20%. Лічильники води є у трохи більшої кількості населення.
"Норма води на добу для кожної людини - 320 л. Вона є надзвичайно високою. Якщо не тече кран, унітаз, то ясно, що цю норму людина фізично не споживає. Але мусить за неї платити. З лічильниками людина починає економити, лагодить сантехніку", - наголосив чиновник.
Коментарі
11