Порушень прав військовозобов'язаних чоловіків під час проведення мобілізаційних заходів представниками ТЦК та СП поменшало.
Порівняно з минулим роком ситуація з примусовою мобілізацією "трошки погіршилася, але не кардинально" заявив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець УНІАНУ.
"Десь уже зрозуміли, що підхід такий не працює, але окремі факти порушення прав громадян України у напрямку мобілізації – вони залишаються. Тільки за цей рік ми отримали більше, ніж чотири тисячі подібних звернень. Це ми навіть не рахуємо, скільки ми надали роз'яснень, скільки у нас було телефоном спілкування, ми навіть у загальну цифру не вкладаємо", - сказав омбудсмен.
За його словами, у регіонах України він проводить закриті зустрічі, де присутні представники ТЦК та СП, правоохоронних органів та часто – адвокати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ТЦК розповіли, від чого залежить кількість мобілізованих у кожному регіоні
Також розповів, що, отримуючи повідомлення про порушення прав громадян України в процесі мобілізації, співробітники Офісу омбудсмена на чолі зі спецпредставником виїжджають на місце.
За його словами, там намагаються отримати доступ до громадянина, отримують від нього інформацію про інцидент і далі вирішують, як на це реагувати.
"Інколи достатньо того, що з'явилися наші представники – і правопорушення закінчуються, якщо вони були. У нас були випадки, коли я ухвалював рішення направляти подання, на підставі яких були відкриті й кримінальні провадження, й дисциплінарні провадження, в тому числі результатом стали дисциплінарні стягнення щодо представників, працівників ТЦК та СП", - додав Лубінець.
Усі мобілізовані мають бути забезпечені озброєнням, тому питання зниження мобілізаційного віку наразі не розглядається. Україна жорстко реагує на позицію західних партнерів із цього питання. Про це повідомила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - міністр юстиції Ольга Стефанішина.
Коментарі