Таку інформацію отримали в результаті соціологічного опитування, яке провела компанія в період з 29 січня по 4 лютого 2007 року в 24 областях України і Криму. Всього опитали близько 2000 чоловік. Похибка дослідження не перевищує 2%.
Копатько відзначив, що в регіонах ці показники дуже відрізняються. На сході представниками української культурної традиції себе вважають тільки 39%, а російської - 27% респондентів. На заході представниками української культурної традиції себе вважають 84% опитаних, тоді як російської тільки 4%.
На питання про те, чого не вистачає респондентам для задоволення особистих культурних потреб, 48% відповіли - засобів, 28% - вільного часу. Ще чверть респондентів назвали причиною нестачу культурних закладів, 12% - доступ до культурної продукції, 7% - інформацію про події культурного життя, 3% - інше.
11% респондентів вважають, що їх культурні потреби повністю задоволені. Важко відповісти 6%.
Як повідомив Копатько на питання про те, кого можна вважати моральним авторитетом української нації 43% респондентам важко відповісти, а 11% заявили, що "таких не бачать". Ще 11% респондентів назвали моральним авторитетом Тараса Шевченка. Всі інші особи, в тому числі історичні особистості та сучасні українські політики набрали від 2% до 5% кожен. Серед них були Михайло Грушевський, Леся Українка, Іван Франко, Богдан Ступка, Святослав Вакарчук, Юлія Тимошенко, Віктор Ющенко, Віктор Янукович.
На думку респондентів, в Україні також на сьогодні не сформована суть національної ідеї - так вважають 65% опитаних. 10% вважають, що така ідея сформована і 25% важко відповісти.
На питання "в чому виражається або повинна виражатися українська національна ідея" найбільшою популярністю користувалася відповідь "об"єднання країни, народу, уряду" (13%) і знання мови і культури народу (10%). Крім того, респонденти називали патріотизм (9%), свободу, стабільність і гідне існування (5%), усталення культурного суспільства і збереження традицій (5%), любов, інтернаціоналізм, мир, дружбу і взаєморозуміння (4%), підвищення рівня життя, любов до батьківщини (4%). Решта аспектів національної ідеї набрала меншу кількість голосів респондентів. 38% опитаним важко відповісти на питання про національну ідею, повідомляє Інтерфакс.
Коментарі