Більше половини громадян України готові протестувати проти утисків їхніх прав. Про це свідчать дослідження центру Разумкова.
За перше півріччя минулого року кількість мирних зібрань зросла на третину, порівняно з усім 2009 роком. Це свідчить про зростання протестних настроїв. Останнє дослідження центру Разумкова показало, що 66% українських громадян сьогодні готові до протестів. Третина опитаних нині готова навіть до незаконних виступів.
Правозахисники вважають очевидною проблемою утисків свободи слова в Україні. За їхньою оцінкою, було зафіксовано багато фактів замовчування або перекручення соціально-важливої інформації, маніпуляцій у новинах.
Також занепокоєння правозахисників викликає різке збільшення порушень прав людини міліцією. Моніторинг Харківського інституту соціальних досліджень засвідчує: якщо 2009 року від незаконного насильства в міліції постраждали близько 600 тисяч людей, то 2010 року кількість постраждалих сягнула вже 790 тисяч. Але ця цифра може бути і більшою, наголошує Аркадій Бущенко, голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини.
"Багато людей просто боялися відповідати на питання. Це стосується маленьких містечок, де міліція має великий вплив. За оцінками не публічними, що не увійшли в цю доповідь, значно більша кількість людей страждає від незаконного насильства", - зауважив правозахисник .
Така ситуація може свідчити про перетворення України на тоталітарну державу, наголошує виконавчий директор Української Гельсінської спілки, Володимир Яворський.
"Права людини порушуються все частіше. Права людини взагалі втрачають свій зміст у діях правоохоронних органів. Це є ознакою переходу від демократичного до тоталітарного суспільства. Це ще не є повним нехтуванням права, як це відбувається, наприклад, в Білорусі, де право як таке немає сенсу взагалі. Але це є одним з елементів до переходу до тоталітарного суспільства", - сказав він.
Коментарі
11