четвер, 31 січня 2008 08:39

Білоруські бобри загрожують затопленням частини Литви: їх готують до переселення

У Щучинському районі Гродненської області Білорусії греблі бобрів загрожують затопленням частині прикордонної території Литви. Як повідомляє в середу, 30 січня, Telegraf.by, щоб запобігти лиху, фахівці республіканського ландшафтного заповідника "Котра", де мешкають ці занесені в Червону книгу гризуни, готуються переселяти бобрів.

За словами білоруського еколога Ніни Полуцької, "переселення бобрів – це нормальне явище, яке ніяк не вплине на їхнє здоров"я".

Тим часом раніше боброві греблі вже ставали причинами повеней у різних районах Білорусії. Так, в жовтні минулого року в селі Вязинка Молодечненського району гризуни перегородили греблею річку і, як наслідок, була затоплена дорога, якою місцеві жителі діставалися до сусідніх населених пунктів.

Восени 2007 року Міністерство природних ресурсів і охорони довкілля Білорусії запропонувало відмовитися від відстрілу бобрів для регулювання їх чисельності. Фахівці відомства запропонували застосовувати нелетальні методи і "зробити життя бобрів нестерпним". Для цього передбачається, зокрема, "проводити роботи з ліквідації або скорочення жител, розмноження, нагулу і зимівлі бобрів", а також скоротити кормову базу цих тварин шляхом вирубки чагарників, повідомляє АМИ "Новости".

Зараз ви читаєте новину «Білоруські бобри загрожують затопленням частини Литви: їх готують до переселення». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути