Вівторок, 19 лютого 2008 09:35

Австралія визнала незалежність Косово

Австралія у вівторок, 19 лютого, офіційно визнала незалежність Косова, повідомляє Reuters.

Як заявив міністр закордонних справ країни Стівен Сміт, Австралія з повагою ставиться до рішення жителів Косово і має намір встановити з краєм дипломатичні відносини. Він також висловив упевненість, що незалежність Косова найближчим часом визнають й інші держави.

Нагадаємо, що Косово, яке в односторонньому порядку проголосило незалежність 17 лютого, вже вирішили визнати більшість країн Євросоюзу, а також США, Афганістан, Албанія і ряд інших країн. Іспанія, Греція, Кіпр, Словаччина, Болгарія, Румунія, Сербія, Китай, Росія і ще кілька держав дії косовської влади законними не визнали.

Після проголошення незалежності краю у Сербії і Косові пройшла хвиля протестів. Сербська поліція пред"явила президентові, прем"єр-міністрові і спікерові Косова звинувачення по кримінальній статті, інкримінувавши їм "проголошення фальшивої держави на території Сербії". Уряд Сербії, а потім і парламент країни, анулювали декларацію незалежності краю, повідомляє Lenta.ru.

Зараз ви читаєте новину «Австралія визнала незалежність Косово». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода