Ексклюзиви
пʼятниця, 11 лютого 2011 17:02

Астрономи побачили зоряне кільце, "прикрашене" чорними дірками (ФОТО)

Астрономи сфотографували в космосі величезне зоряне кільце, "прикрашене" безліччю чорних дір. Зображений на знімках об'єкт відомий під назвою Arp 147. Він розташований в сузір'ї Кита і віддалений від Землі на 430 мільйонів світлових років.

Об'єкт є результатом зіткнення двох галактик - спіральної та еліптичної. У результаті зустрічі утворилося кільце з гігантських молодих зірок, які показані на зображенні синім кольором. Чим більша зірка, тим швидше вона спалює своє "паливо" і перетворюється на наднову або колапсує в чорну діру.

Чорні діри - це настільки масивні об'єкти, що вони "не відпускають" від себе навіть випромінювання. Вчені судять про їхнє існування за потужними потоками рентгенівського і гамма-випромінювання, які випускає падаюча на дірку матерія, що розігріває. Характерні джерела високоенергетичного випромінювання "розкидані" по всьому колу зоряного кільця об'єкта Arp 147.

Представлене астрономами зображення складено з декількох знімків - за фото у видимій частині спектру "відповідав" телескоп "Хаббл". Знімки в інфрачервоному діапазоні були зроблені телескопом Spitzer, а в ультрафіолетовому - орбітальною обсерваторією Galaxy Evolution Explorer.

За матеріалами: Лента.ru

Зараз ви читаєте новину «Астрономи побачили зоряне кільце, "прикрашене" чорними дірками (ФОТО)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути