Ексклюзиви
Четвер, 27 січня 2011 15:34

Астрономи знайшли найвіддаленішу галактику (ФОТО)

Вчені зі США, Нідерландів і Швейцарії відшукали галактику, яка, можливо, розташована на відстані 13,2 млрд світлових років від Землі.

Новий об'єкт, позначений як UDFj-39546284, був відзначений на знімку великої області космічного простору в сузір'ї Печі, зробленому камерою WFC3 телескопа "Хаббл" в ближньому ІЧ-діапазоні. Під час аналізу цих же даних астрономи, нагадаємо, виявили галактику UDFy-38135539, оцінка червоного зсуву якої (z = 8,6) підтверджена спектроскопічними методами.

Зараз UDFy-38135539 вважають найбільш видаленим з усіх запропонованих "надійних" варіантів. UDFj-39546284 розташована ще далі, на червоному зсуві z ~ 10,3. Ми бачимо її такою, якою вона була лише через 480 млн років після Великого вибуху.

Оцінки характеристик UDFj-39546284, втім, даються фотометричними методами. Передбачається, що її випромінювання природним чином зсувається в червону область, а вчені, використовуючи набір фільтрів, визначають діапазон довжин хвиль, у якому галактика реєструється. На підставі цього розраховується червоне зміщення, а потім і відстань, яка відділяє нас від об'єкта. Отже, UDFj-39546284 може виявитися "червоною" галактикою, розташованою набагато ближче до Землі. Прояснити ситуацію здатний тільки Космічний телескоп ім. Джеймса Вебба, запуск якого заплановано на 2015 рік.

Інших галактик на схожому червоному зсуві автори не виявили. Але менш віддалені об'єкти, які були через 650-700 млн років після народження Всесвіту, знайшли. Отже, лише за 200 млн років Всесвіт радикально змінився. Інтенсивність зореутворення зросла, а галактики почали швидко зростати і об'єднуватися. Проте ще позаминулого року з'явилися повідомлення про десятки потенційних галактик на червоному зсуві z ~ 10.

За матеріалами: Компьюлента

Зараз ви читаєте новину «Астрономи знайшли найвіддаленішу галактику (ФОТО)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 4930
Голосування Чому президент Зеленський погодився на "формулу Штайнмаєра"?
  • Хоче швидких перемог для себе і не розуміє наслідків для країни
  • Робить це через тиск європейських партнерів
  • Піддався Росії
  • Це зрада і немає, чого обговорювати
  • Ще не все пропало, ситуацію можна виправити
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода