Середа, 26 вересня 2018 18:51

Аптекарі попереджають: чим менше буде аптек, тим дорожчі ліки

Аптекарі попереджають: чим менше буде аптек, тим дорожчі ліки
Зміни в закон "Про лікарські засоби" знищать конкуренцію на ринку, через що подорожчають ліки. Фото: Оas-orb

Зміни в закон "Про лікарські засоби" від 04.04.1996 № 123/96-ВР, які Верховна рада має намір прийняти на поточній сесії, призведуть до знищення конкуренції на аптечному ринку, і, як наслідок, до підвищення цін на ліки. Такі побоювання озвучили експерти під час круглого столу у ВР, обговорюючи ухвалення законопроекту № 8591, йдеться в сюжеті ICTV.

"Сьогодні вітчизняний споживач має безперешкодний доступ до медпрепаратів. Аптек на ринку немало, проте їхня діяльність українцям не заважає, а навпаки допомагає – наприклад, отримати ліки за справедливою ціною, - говорить директор громадської організації "Аптечна професійна асоціація України", доктор фармацевтичних наук Володимир Руденко, коментуючи законодавчу ініціативу (№8591) народних депутатів про скорочення аптечних установ. - Сьогодні споживач розуміє, що поблизу знаходиться кілька аптек, в яких він може придбати необхідний препарат, а також порівняти ціни в декількох різних аптеках. За таких умов громадянин отримує справедливу ціну, як наслідок здорової конкуренції".

Якщо відстань між найближчими аптеками буде обмежена 500 м, не всі з легкістю зможуть долати цю відстань. Наприклад, в негоду для мам з дітьми і осіб з обмеженими фізичними можливостями це стане великою проблемою, вважає Руденко.

"Від даного законопроекту найбільше програють клієнти, пацієнти, покупці. По-перше, зменшиться доступність аптек для інвалідів. Зараз аптеки розташовані в середньому через кожних 140 метрів, а після прийняття змін ця відстань збільшиться майже втричі. По-друге, зменшення конкуренції за клієнта серед роздрібних аптек призведе до того, що ціни на ліки регулюватимуться вже не ринковою надбавкою в 10-12%, а лише державною - 25%. А значить ціни на ліки піднімуться на 13-15%", - вважає представник ГО "Всеукраїнська аптечна палата" В'ячеслав Сауц.

"Група народних депутатів подала вкрай важливий для суспільства законопроект, не обговоривши його заздалегідь ні з громадськістю, ні з підприємцями. При цьому законопроект має низку недоліків, які можуть негативно позначитися як на кінцевому споживачі, так і на аптечному підприємництві, а багато його положень не відповідають конституції, - говорить юрист Аптечної професійної асоціації України Григорій Павленко. - Від імені підприємців закликаю депутатів прислухатися до їхньої думки і спільно шукати вирішення існуючих проблем, спільно розробити законопроект, який задовольнить і підприємців, і кінцевих споживачів".

Нагадаємо, законопроект №8591 містить норму про те, що ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами підприємцю буде отримати неможливо, якщо "в день подачі заяви про видачу ліцензії відстань по прямій лінії від місця запланованого розташування аптеки до найближчої аптеки складає менше 500 метрів". Також документ містить ряд норм, реалізація яких призведе до знищення аптечних мереж і конкуренції на ринку.

Зараз ви читаєте новину «Аптекарі попереджають: чим менше буде аптек, тим дорожчі ліки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 36377
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода