Національне антикорупційне бюро України діє за принципом "ми всіх закриємо, а там розберемось", така позиція нагадує 1937-й. Антикорупційні органи не можуть всіх огульно закривати, лише тому, що цей піар гарно виглядає.
Про це заявив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".
Холодницький наголосив, що з боку бюро через пресу постійно лунає критика на адресу антикорупційної прокуратури.
"НАБУ заявило, що незгодне з позицією прокуратури стосовно запобіжного заходу голові Рахункової палати. Принцип такий: ми всіх закриємо, а там розберемося. Це 1937-й. А нічого, що за злочин, у якому підозрюють цю особу, передбачено покарання до 6 років? А нічого, що слідчий, наприклад, у цій справі на момент повідомлення про підозру жодної інформації про можливість втечі прокуророві не надав?", - наголосив Холодницький. Він підкреслив, що антикорупційні органи мають обирати запобіжні заходи, які відповідають злочину, а "не просто всіх закривати, тому що цей піар гарно виглядає".
На запитання, хто санкціонував оприлюднення інформації стосовно отримання грошей із "чорної каси" Партії регіонів Полом Манафортом, колишнім радником Януковича, який привів до перемоги на виборах у США Дональда Трампа, Назар Холодницький наголосив, що як прокурор заборонив розголошення будь-якої інформації слідства. "Невідомо, де Сергій Лещенко це взяв, із його подання пішла інформація щодо Манафорта".
Щодо публікації сканів документів "чорної каси" на сайті НАБУ керівник САП порадив запитати в того, "хто відповідає в НАБУ за інформаційну політику та за розголошення даних слідства… Можна робити хорошу піар-картинку, можна через Тwitter і соцмережі рапортувати про завершення слідства, але проект підозри стає підозрою тоді, коли погоджений прокурором".
Холодницький також зазначив, що через халатну роботу НАБУ у значної кількості справ, які зараз розглядає антикорупційна прокуратура, немає майбутнього. "В НАБУ скажуть: ми зібрали всі докази й надали прокурору, прокурор… не зміг довести. Лайки у Facebook, навіть якщо їх будуть тисячі, — це не переконливий аргумент, бо нам треба йти до суду й оперувати фактами", - наголосив керівник САП.
Коментарі
10