У медичних закладах часто призначають антибіотики від коронавірусу, але вони від нього не лікують.
"Божевільні призначення антибіотиків на первинці - всім колоти в сідницю. Припиніть це. І взагалі припиніть призначати антибіотики всім і кожному. Пацієнти, які дивляться (ток-шоу. - ред.), оскаржуйте призначення антибіотиків. Антибіотики не лікують COVID-19, тому що буде антибіотикорезистентність, будуть проблеми", - сказала інфекціоніст, медичний експерт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Катерина Булавінова в ефірі ток-шоу "Право на владу",
Інфекціоністка також не знає, чи всім вистачить ліків: "Ліки, які мають величезне значення, це антибіотики в лікарнях для внутрішньолікарняної ін'єкції - стероїдні гормони, які однозначно змінюють картину за коронавірусу, і це препарати, які розріджують кров. Я не знаю, вистачить їх чи ні".
Натомість медичний експерт ЮНІСЕФ переконана, що кожному слід зробити щеплення від грипу, адже в разі захворювання ще й на коронавірус, наслідки будуть сумними.
"Будь ласка, негайно провакцинуйтеся від грипу, якщо ви працюєте в лікарні, на території лікарні, на швидкій допомозі, поліклініці, де завгодно".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість ліжок не має сенсу, якщо до них не підведений кисень — інфекціоніст
"Вакцинованими від грипу повинні бути всі, хто працюють на якихось підприємствах, які забезпечують наше життя: тобто, електроенергія, вода і все інше. Це досить серйозно, тому що комбінація грипу з коронавірусом буде дуже сумним результатом", - додала Булавінова.
Вона також порадила усім, хто перебуває в групі ризику, а саме - люди віком від 65 і люди, у яких є бронхіальна астма, діабет тощо, зробити щеплення від пневмококу.
Одночасно можна заразитися коронавірусом та грипом, тому що це схожі за симптомами та способом передавання інфекції.
Саме це ускладнює перебіг хвороби та може призвести до смерті, повідомляє Центр громадського здоров'я.
Коментарі