Збройні сили України вже використовують американські самоходні артилерійські установки М109 Paladin.
Установки М109 є найпопулярнішими САУ у країнах НАТО та з'явилися ще у 1963 році. З того часу артилерійські установнки пройшли багато модифікацій і Пентагон не збирається від них відмовлятися, передає Gazeta.ua.
Найпросунітішою версією САУ є M109A6 Paladin, яка була розроблена у 1991 році та саме у цій версії залишається найрозповсюдженішою САУ в американській армії. Лише на базах зберігання їх 500 одиниць.
Також створили принципово новий механізм управління вогнем, що нагадує систему автоматичного наведення зенітної гармати – він самостійно надає гаубиці потрібний кут піднесення та горизонтального наведення, орієнтуючись на оброблену датчиками інформацію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ знищують російських окупантів польськими "Крабами"
Екіпаж складається з чотирьох осіб: командира, механіка-водія, навідника та заряджаючого. M109A6 Paladin здатна діяти самостійно без сторонньої технічної допомоги.
Гаубиця може рухатися з максимальною швидкістю 70 км/год, а запас ходу становить 405 км.
М109 Paladin має гусеничну базу, завдяки якій може долати перешкоди, непосильні для більшості САУ на колесах. Долає нахили у 30 градусів, а насипи – у 60. Абсолютно легко вона може подолати півметрову стіну, майже 2 метровий рів, а за наявності додаткового обладнання – навіть метровий брід.
Характеристики M109A6 Paladin
Екіпаж: 4 особи
Калібр: 155 мм
Довжина ствола: 39 калібрів
Дальність вогню: до 30 км
Вага: 28,8 т
Потужність двигуна: 440 к. с.
Максимальна швидкість: 70 км / год
Норвегія передала Україні 22 самохідні гаубиці M109. Техніку передали разом з обладнанням, запасними частинами та боєприпасами. M109 - американська самохідна гаубиця, що перебуває на озброєнні артилерії армії США та деяких інших країн світу.
Вона базується на гусеничному шасі з баштою, що обертається на 360°. Корпус артилерійської системи та башта виконані з катаної алюмінієвої броні, яка забезпечує захист від вогню стрілецької зброї та уламків снарядів польової артилерії.
Коментарі