Теодор Постол з Технологічного університету Массачусетсу, що раніше був радником головнокомандуючого морськими операціями, і Джордж Льюїс з Університета Корнелла за замовленням Агентства по протиракетній обороні США провели дослідження структури американської ПРО.
Вони прийшли до висновку, що ракети-перехоплювачі в Польщі і радіолокатор в Чехії можуть засікати і знищувати російські балістичні ракети, і, таким чином, представляють загрозу російській системі ядерної заборони. На думку учених, щоб нейтралізувати загрозу з боку Ірану, на чому наполягає Білий дім, було б краще розмістити вказані елементи ближче до іранських кордонів.
Фізики також спростували твердження американських військових про те, що протіворакети в Польщі не зможуть розвинути достатню швидкість, щоб нейтралізувати російські ракети, і тому загрози для Росії немає. За їхніми даними вони розвинуть швидкість в 9 кілометрів в секунду, що буде достатнім для перехоплення.
Їхні висновки підтримав лауреат премії Національного наукового фонду США Річард Гервін, який є одним з головних розробників водневих бомб і в 1990 році входив до складу сенатської комісії Рамсфелда, яка займалася оцінкою загрози удару по США балістичних ракет.
Про свою згоду з точкою зору Постола і Льюїса також заявили Філіп Койл, який раніше займав пост заступника керівника ліверморської лабораторії при Національній адміністрації ядерної безпеки, і Девід Райт з неурядової організації Союз стурбованих учених, виступаючою за нерозповсюдження ядерної зброї.
Зі свого боку, представники Агентства протиракетної обороні США заявили, що дослідження учених страждає серйозними недоліками, а їхні теоретичні моделі не враховують безліч чинників, що впливають на ракету при проведенні запусків, передає Associated Press.
Коментарі