Хвиля, викликана недавньою кризою в американському іпотечному секторі subprime mortgages (кредитування позичальників з низьким кредитним рейтингом), що спровокувала серйозні потрясіння на світових фінансових ринках, докотилася і до суміжних сфер економіки.
Джерелом потрясінь послужив відносно невеликий (близько $1 трлн) сектор іпотечного ринку США. Проблеми у фондів, пов"язаних з іпотекою, виникли зовсім не вчора, але при цьому складна і багаторівнева схема іпотечного ринку США, що припускає його глибоку інтеграцію в більшість суміжних сфер фінансового ринку (ринок кредитів, цінних паперів і т.п.), поки не дозволяє оцінити масштаби і наслідки виниклого збою.
Втім, один з таких наслідків вже фактично описано в щомісячній доповіді Міжнародного енергетичного агентства, присвяченій стану світового ринку нафти. На думку експертів МЕА, нинішня іпотечна криза в США може призвести до уповільнення темпів світового економічного зростання і зниження цін на нафту. В результаті агентство переглянуло свій колишній прогноз світового споживання нафти в IV кварталі 2007 р. - він понижений на 100 тис. баррелів в добу, до 88,05 млн. баррелів. Проте при цьому автори доповіді все ж таки вважають дану кризу тимчасовим явищем, у зв"язку з чим колишні прогнози по середньорічному попиту на нафту були залишені без зміни: у 2007 р. - 86 млн. баррелів в добу (+1,8% до 2006 р.) і в 2008 р. - 88,2 млн. баррелів (+2,6% до 2007 року).
Події в США приведуть до зміни підходу до видачі іпотечних кредитів в багатьох країнах: умови іпотеки будуть посилені, особливо в найбільш ризикованому секторі ринку. На початку цього тижня один з найбільших гравців російського іпотечного ринку Москомерцбанк оголосив про підвищення став для найбільш ризикових категорій позичальників.
Все це здатне погіршити ситуацію з розвитком іпотеки в Росії, понизивши тим самим, загальний рівень попиту на житлову нерухомість. Цілком логічним наслідком цього може стати поступове завершення періоду "високого стояння" ринку житла, причому, не початком нового зростання, а навпаки - зниженням цін, повідомляє Утро.ру.
Коментарі