В Україні запустили вебсайт "Все про мінну безпеку". Має допомогти зменшити ризики загибилі людей в наслідок підриву на вибухунебезмечних предметах.
Ресурс містить чотири розділи для батьків, вчителів, підлітків та молодших дітей. У кожному з них викладено адаптовану відповідно до віку інформацію про різновиди мін та правила поводження з ними, повідомляють в ДСНС України.
Наразі в Україні близько 174 тис. кв. км потенційно забруднених снарядами територій. Фіксуються випадки мінування дитячих іграшок та інших предметів, які привертають увагу малечі,
"30% нашої держави забруднені. Йдеться про сотні тисяч різного вибухонебезпечного заліза. Діти є особливою групою ризику, адже їхня цікавість чи неуважність можуть коштувати їм життя. Тому зараз надзвичайно важливо навчати дітей та їхніх батьків правил мінної безпеки", — сказав директор Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Олександр Чекригін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Миколаївській області на міні підірвався автомобіль. Серед постраждалих – немовля
Україна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що міни та вибухонебезпечні предмети спричинили 75 жертв серед дітей у період з 24 лютого 2022 року по 15 лютого 2023 року.
3 лютого, в Ізюмі підлітки знайшли фрагмент протипіхотної міни "пелюстка". Один з підлітків підняв міну із землі та кинув поруч з іншими. Міна здетонувала. Внаслідок вибуху діти отримали осколкові поранення. Постраждали восьмеро підлітків. В однієї дівчини – психологічна травма.
Коментарі