вівторок, 10 травня 2011 17:51

Як за кордоном святкують День Перемоги

Як за кордоном святкують День Перемоги

Україна 9 травня відсвяткувала 66-ту річницю перемоги у Другій світовій війні.

У Києві урочиста хода почалося проїздом бронетранспортера Збройних сил з автентичною копією Прапора Перемоги на борту і в супроводі трьох офіцерів президентського полку. Після нього почався мітинг-концерт, під час якого виступив президент Віктор Янукович.

У Львові сталася сутичка між прихильниками "Свободи" та десятком молодих людей з георгіївськими стрічками на одязі. В результаті одного зі "свободівців" з травматичної зброї поранили в ногу.

Gazeta.ua розпитала іноземних політиків і політологів, як святкують День перемоги в їхніх країнах.

Лео Ван Дасбург (Нідерланди), представник Європейського християнсько-політичного руху в Східній Європі:

"У Нідерландах ми святкуємо 5 травня "День Свободи". Цього дня закінчилася окупація Нідерландів німецькими військами. За день до цього у нас "День пам'яті", коли о 20.00 вся країна завмирає на 2 хвилини мовчання в пам'ять про жертв війни. Один раз на п'ять років 5 травня вихідний день для всіх, але в державних службовців це вихідний кожного року. Ми відмічаємо цей день з концертами по всій країні. Тобто "День звільнення", який відбувається 5 травня це святковий день, відмінний від 4 травня, коли у нас "День пам'яті", який святковим назвати не можна. Ми не маємо подібно до України протиставлення символів та прапорів. Ми використовуємо національний прапор".

Катана Віталій (Молдова), політолог:

"У нас не афішується червоний прапор, але замість нього використовується георгіївська стрічка. Утім, у нас зараз все заполітизовано, адже 5 липня вибори. Поряд з георгіївською стрічкою використовують російські прапори. При цьому, коли молдовани протестують, то росіяни починають говорити, що всі, хто протестує виступають проти старих ветеранів. Все дуже помпезно й спекулятивно. Всіх ділять на переможців та переможених. Переможці - це, звісно, ті, хто ходить під російським прапором. Якщо ти проти, то ти в таборі "переможених" у тій війні".

Заза Габунія (Грузія), депутат міської ради Тбілісі:

"У нас День перемоги святкується, як у більшості пострадянських країн. Поблизу Арки перемоги в Тбілісі збираються політики та ветерани, відбуваються урочистості. Звісно, все відбувається під грузинськими національними прапорами. З червоними прапорами ходять тільки комуністи. У нас нема подібних дискусій, як в Україні щодо прапорів. Єдине, що варто зазначити, що рік тому у нас були певні дискусії щодо дня святкувань. Одні говорили, що День перемоги треба святкувати 8, а інші - 9 травня. Утім, ці дискусії не мали чіткого політичного забарвлення".

Зараз ви читаєте новину «Як за кордоном святкують День Перемоги». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

7

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути