919 населених пунктів в Україні вже деокупували. 29% із них вже відновили роботу місцевого самоврядування.
Понад 3000 міст і сіл перебували або досі перебувають в оточенні ворога, розповів на брифінгу заступник глави Офіса президента Кирило Тимошенко.
Він зазначив, що загалом окупації РФ зазнали понад 3 тис. населених пунктів на деокупованих територіях Житомирщини, Запоріжжя, Київщини, Миколаївщини, Сумщини, Харківщини, Херсонщини й Чернігівщини.
За словами Тимошенко, 192 населені пункти розпочали роботу гуманітарних штабів - цим займаються обласні військові адміністрації спільно з Державною службою з надзвичайних ситуацій. У 70 населених пунктах розмінували території.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вулицю Бучі очистили від останків росіян та їхньої техніки: фото прибирання
Також у Стоянці на Київщині відкрили тимчасовий міст, завдяки чому рух між Києвом і Житомиром розблокували.
До Бородянки прибули 15 модульних будинків, де житимуть рятувальники й волонтери, які відновлюють селище. Аналогічні модулі замовили для Київської, Сумської та Чернігівської областей.
На Харківщині подекуди точаться бої, але регіон активно відновлює інфраструктуру. У звільнених Вільхівці та Малій Рогані відновили електропостачання у 140 споживачів.
На Сумщині світло з'явилося майже в 50 тис. абонентів. Вода в близько 1,5 тис. населених пунктів.
На Чернігівщині електропостачання відновлено на 97%. Вода є майже у всьому регіоні, крім Чернігова, де зруйновано 3 із 5 помпових станцій. Розміновані села Ягідне, Лукашівка, Нова Басань, Новий Биків і частково Чернігів.
За час бойових дій в області пошкодили понад 600 км доріг і зруйнували 20 мостів. На трьох із них відновили тимчасовий проїзд.
На півночі Житомирщини створили три тимчасові переправи: два мости через річку Ірша в місті Малин і ще один через річку Грезля між селами Народицької громади для доправлення продуктів, ліків, гуманітарної допомоги до звільнених населених пунктів.
Країни-учасниці ЄС планують сплатити більшу частину витрат на відновлення України. Цифра може сягати сотень мільярдів євро. Також чиновники США та ЄС обговорюють, як правильно використовувати виділені кошти та розробляють механізми, які запобігатимуть нецільовому використанню грошей.
Коментарі