9 високопосадовців врятували від люстрації укази президента Петра Порошенка. 98% чиновників, які обіймали керівні посади за попередньої влади і підпадали під закон про люстрацію, звільнені. 934 особам закритий доступ до державних посад до 2024 року. Про це заявила Тетяна Козаченко - директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції.
"Є 9 указів президента щодо повернення. Вони стосуються вищого офіцерського складу для забезпечення обороноздатності країни. Тільки один випадок ми вважаємо штучним, коли Терещуку (екс-начальник київської міліції генерал-майор Олександр Терещук. - Gazeta.ua.) надали право і звільнили його від люстрації, бо він не мав найвищого офіцерського звання. Його штучно швидко перевели до Національної гвардії, щоб до нього не застосовувати заборону. І після цього Терещука знову повернули в органи МВС", - сказала Козаченко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підрахували народних депутатів, які підпадають під люстрацію
"Лідерами в опорі очищенню залишаються органи фіскальної служби, податкові органи", — сказала Козаченко.
За її словами, в цих органах найбільша кількість посад, які підлягають люстрації, тому і показники найвищі — 258 осіб, які обіймали найвищі державні посади в податкових і митних органах. При цьому 42 вищі посадові особи ДФС досі залишаються на своїх місцях.
У січні Верховна Рада проголосувала за зміни до закону про люстрацію, які передбачають одноосібне право президента скасовувати люстрацію щодо високопосадовців серед військових і силовиків.
Козаченко зазначила, що люстрація не торкнулася органів судової влади.
"Протягом року за законом про очищення влади люструвати тільки одну особу з судової влади - екс-главу Вищого господарського суду Віктора Татькова", — сказала вона.
Зараз принципово важливо закріпити результати закону про очищення влади, аби люстровані не повернулися на свої посади за допомогою корупційних схем, каже Козаченко.
Люстрація - це заборона чиновникам високого рангу, які скомпрометували себе, упродовж певного часу або пожиттєво працювати на державній службі в Україні.
Закон "Про очищення влади" народні депутати прийняли у вересні 2014 року.
Коментарі