87% українців підтримують прийняття закону, який цілком забороняє паління у більшості громадських місць, зокрема на всіх робочих місцях, в офісах, ресторанах та барах, - свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.
Згідно із результатами опитування, крім підтримки ідеї у цілому, українці схвалюють положення, що забороняє куріння у різноманітних спеціальних громадських місцях, зокрема у лікарнях та клініках (97%), офісах і на інших робочих місцях (90%), у громадських установах (магазини й театри) (96%), у ресторанах (79%) і навіть у барах (75%).
Українці не лише стурбовані чужим димом (69% респондентів стверджують, що дуже занепокоєні), вони визнають, що пасивне куріння є причиною проблем зі здоров"ям. Приблизно дев"ять із десяти вважають, що вплив чужого диму - це серйозна (67%) або помірна (23%) загроза для здоров"я.
Крім цього, 89% українців відчувають, що чужий дим є ризиком для здоров"я офіціантів та барменів, і вважають, що роль держави полягає у тому, щоби забезпечити їм належний захист.
"У Рамковій конвенції із боротьби з тютюном, яку Україна ратифікувала у 2006 році, зазначено: наукові дані недвозначно підтверджують, що вплив тютюнового диму є причиною смерті, хвороб та інвалідності", - заявила член оргкомітету коаліції За вільну від тютюнового диму Україну Ганна Гопко.
"Чому бармен або офіціант протягом робочого дня у прокуреному закладі змушений платити власним здоров"ям за тютюнову залежність інших людей? Фактично, його право на безпечні для здоров"я умови праці не дотримано. Це ганьба для суспільства, що прагне бути цивілізованим", - додала Гопко.
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) - одна із провідних дослідницьких компаній в Україні, що надає повний комплекс послуг за такими напрямками: соціоекономічні дослідження, маркетингові дослідження, політичні дослідження, дослідження здоров"я, консалтинг та аудит досліджень.
КМІС працює на українському та міжнародному ринках вже 14 років.
За матеріалами Корреспондент.net, Gazeta.ua
Коментарі