В Україні процвітає торгівля фальсифікованою, що містить ГМ-продукти, ввезеною на територію країни контрабандно, а також просто неякісною продукцією, небезпечною для здоров"я людей.
Про це свідчать численні матеріали перевірок на споживчих ринках.
За інформацією представників Головного управління з питань захисту прав споживачів в 2007 році в Києві різного роду порушення при реалізації продтоварів виявлені в 85-90% проінспектованих суб"єктів господарювання, що займаються торгівлею продуктами харчування. У Луганській області - у більше 95% перевірених підприємств.
Як відзначають луганські інспектора, найбільші об"єми (третина і більше від перевірених) бракуються і знімаються з реалізації наступних товарів: риба і рибопродукти, м"ясні вироби, молокопродукти, курячі яйця, цукор, дитяче харчування, соки і соковмісні напої, чай, кава, кондитерські і макаронні вироби.
Основні порушення пов"язані саме з продажем контрафактній, неякісній і простроченій продукції, тобто що представляє загрозу здоров"ю споживача.
Як мінімум 50% всієї харчовій продукції, що реалізовується, на українському ринку можна прямо відправляти на утилізацію. Офіційної статистики утилізації продуктів харчування знайти неможливо, і фірм, які цим займаються, не так вже і багато.
Згідно
з українським законодавством продаж
продовольчих товарів з терміном кінцевої
реалізації, що закінчився, категорично
заборонений, також як і неякісна
продукція, небезпечна для здоров"я
людей, повідомляє Вовремя.info.
Коментарі