Ставлення більшості українців до вимушених переселенців — позитивне або нейтральне.
Такі результати всеукраїнського опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології, пише "Українська правда".
За даними опитування, до вимушених переселенців з Донбасу та Криму позитивно ставляться 43% респондентів по Україні і 58% в місцях найбільшої концентрації переселенців. Нейтрально - 47% і 34% відповідно.
За два роки з початку конфлікту в Україні ставлення переважної більшості населення до переселенців лишилось незмінним. Українці схильні сприймати їх як громадян, що мають рівні права з іншими та які стали заручниками ситуації і потребують підтримки.
77 % опитаних не вважають переселенців винними в ситуації, в якій ті опинились.
Присутність переселенців вплинула на повсякденне життя 30% приймаючих громад. Це стосується насамперед міст найбільшої концентрації переселенців. Кожен четвертий опитаний чув про існування конкуренції між приймаючою громадою та переселенцями у своєму місті за роботу, житло, місця у школах та дитсадках, час прийому в державних закладах та інші ресурси, але на власному досвіді таку конкуренцію довелось відчути лише незначній кількості опитаних.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поляки збирають гроші для самотніх матерів-переселенок з Донбасу
Більш негативне ставлення до переселенців у жителів столиці та у Західній Україні. Мешканці цих міст значно частіше оцінюють присутність переселенців з негативного боку. Вказують на погіршення криміногенної ситуації, посилення соціальної напруженості. Наголошують на проросійських політичних поглядах, небажанні переселенців працювати нарівні з усіма, агресивному ставленні до місцевих, зверхності, бажанні бути в особливому статусі через свої життєві обставини.
Коментарі