Молоді українці не бачать серед представників влади політиків, які могли б відстоювати їхні інтереси.
22 листопада оприлюднили результати масштабного соціологічного опитування "Українське покоління Z", проведеного за ініціативи Центру "Нова Європа" та Фонду ім. Фрідріха Еберта.
Було опитано 2 тисячі людей від 14 до 29 років в усіх районах України, окрім окупованих.
Як виявилося за результатами, українська молодь здебільшого аполітична.
65% опитаних взагалі не цікавляться політикою. І тільки 5% відповіли, що дуже зацікавлені в політичних процесах. Половина критично ставиться і не довіряє нашій сьогоднішній політичній еліті.
Лише 7% вважають, що інтереси молоді представлені в українській політиці на достатньому рівні. Але йти в політику молоді люди не планують. Лише 4% респондентів висловили бажання займатися політичною діяльністю.
"Це дуже свіжа та актуальна проблема, - вважає засновник громадської організації Соціально-демократичної платформи, яка приймала участь в проведенні опитування, Богдан Ференс. - Молоді українці взагалі не цікавляться політикою, тому що не бачать серед представників влади осіб, які могли б в перспективі відстоювати їх позиції. А урядовці ж навпаки не будуть робити ставку на молодь як на вдалий електорат. Адже молоді малоактивні. Лише 45% наших опитуваних з правом голосу реалізували його на минулих парламентських виборах. Урядовці будуть кричати про пенсії і субсидії, бо бабусі є більш політично активними, як би дивно це не звучало. Замкнене коло".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фотографи з Німеччини випустили книгу про українські дискотеки
Згідно з дослідженням 70 % молоді очікують від уряду боротьби з корупцією,
68 % - економічного зростання,
66% - скорочення безробіття.
Абсолютна більшість респондентів вважає, що Україні варто вступити в ЄС. Але серед молоді є і євпроскептицизм. Лише 29% довіряють ЄС.
Більшість української молоді вважає, що Україна знаходиться з Росією у стані війни та підтримують санкції проти держави-агресора. Більше половини опитуваних вважають, що конфлікт може бути вирішеним тільки в разі повного повернення усіх окупованих територій. Але тут є і певні регіональні особливості. Наприклад 58% респондентів зі східних регіонів не змогли дати чітку відповідь на запитання, хто несе відповідальність за збройний конфлікт на Донбасі. Але є ті, хто таки відповів, набагато частіше називали винною Росію. 95% української молоді чітко усвідомлюють себе українцями за національністю.
"Молодь — основа майбутнього української нації. Вона буде розвивати нашу країну. Треба розуміти молодіжні проблеми, потреби, пріоритети. Наше молоде покоління розгублене, але не загублене, дезорієнтоване, але максимально потенційне" - заявив Павло Булгак, радник міністра молоді і спорту України, коментуючи результати дослідження.
Gazeta.ua підготувала топ-8 справ, які повинен встигнути зробити кожен студент: наробити дурниць, закохатися і пожити у гуртожитку.
Коментарі