У Бонні (Німеччина) проходить зустріч членів Всесвітньої організації охорони здоров"я (ВОЗ), присвячена боротьбі з підробкою лікарських препаратів. Фальсифіковані лікарські препарати складають близько 10% світового ринку ліків. У країнах Африки й Азії ця цифра досягла 30%, а в колишніх радянських республіках - 20%. Інформація про це розміщена на сайті ООН.
- І бідні, і багаті пацієнти довірливо приймають підроблені ліки, які можуть призвести до смерті або серйозних захворювань, - заявив представник ВОЗ Ховард Зукер, виступаючи в Бонні.
На розгляд учасників зустрічі представлена стратегія боротьби з розповсюдженням підроблених ліків, і тих, що не відповідають необхідним стандартам. У стратегії йдеться про необхідність розробки законодавства, регулюючого ринок ліків, і введення кримінальної відповідальності за його порушення. У ній пропонується використовувати комп"ютерну систему відстежування підроблених ліків, яка дозволить вмить передавати дані про появу підозрілих препаратів у відповідні національні і міжнародні органи.
Фармацевтика сьогодні стала однією з найбільш прибуткових сфер бізнесу. Вона привертає до себе увагу шахраїв, які намагаються набити кишені за рахунок життя і здоров"я людей. Злочинці в галузі фармакології щорічно незаконно отримують десятки мільярдів доларів, повідомляє Newsgeorgia.ru.
Коментарі