Відновлення дії 13%-го ввізного мита призведе до подорожчання імпортних продуктів харчування на 10-20%.
Таку думку висловила начальник аналітичного відділу консалтингового агентства "ААА" Марія Колесник.
"Це призведе до подорожчання продукції на 10-20%. Якщо імпортер захоче перекласти частину ризиків на себе, то може статися 10%-ве зростання ціни, не більше. Однак це в тому разі, якщо ризики і зменшення прибутку імпортер візьме на себе з огляду на те, що дуже низький рівень продажу, пов"язаний з кризою. Якщо ринок досить затребуваний, то ціни можуть зрости навіть до 20%, і це буде перекладено на кінцевого споживача", - сказала М.Колесник..
При цьому експерт наголосила, що не може чітко сказати, яку групу товарів подорожчання зачепить насамперед. "Це стосується цілої галузі, залежно від конкретної компанії і того, як менеджмент ухвалюватиме рішення", - пояснила вона.
При цьому експерт висловила переконання, що Верховна Рада України не встигне скасувати дію закону про 13%-ве мито на імпорт. "У ВР планується внести законопроект про скасування дії мита, однак, незважаючи на незадоволення з боку СОТ і ЄС, парламент фізично не встигне ухвалити будь-що, щоб скасувати цю норму", - вважає М.Колесник..
Як повідомлялося, 20 лютого 2009 року Президент України Віктор Ющенко підписав Закон України N 923-VІ "Про внесення змін до деяких законів України з метою поліпшення стану платіжного балансу України у зв`язку з світовою фінансовою кризою". Законом передбачалося введення терміном на шість місяців тимчасової надбавки у розмірі 13% до діючих ставок ввізного мита.
Цим законом Кабінету міністрів надано право зменшувати (відміняти) розмір тимчасової надбавки до діючих ставок ввізного мита, а також продовжувати застосувати тимчасову процедуру шляхом ухвалення відповідного рішення.
18 березня 2009 року своєю ухвалою Кабінет Міністрів скасував 13-відсоткову надбавку до ввізного мита на всі товари некритичного імпорту, окрім легкових автомобілів і холодильників.
Конституційний Суд своїм рішенням від 23 червня 2009 року визнав неконституційними норми законодавства, згідно з якими Кабінет міністрів може ухвалювати рішення про продовження процедури застосування, зменшенні розміру, скасування тимчасової надбавки до діючих ставок ввізного мита на деякі товари.
За матеріалом УНІАН
Коментарі