Близько сотні людей пікетують зараз Адміністрацію Президента. Вони протестують проти закону про ліцензування імпортних ліків №5038-6. Закон прийнятий Верховною Радою та діятиме з 1 березня.
Серед учасників акції протесту - онкохворі, хворі на СНІД, інваліди на візках та молоді мами. Тримають плакати "90% імпортних ліків для онкохворих дітей не мають вітчизняних аналогів. Де брати ліки?", "Не скігліть! Ставайте в шіргі!", "Якісні ліки вчасно! Скасуємо корупційний закон", "Міняю життя пацієнтів на власне збагачення. - Українські чиновники, автори та лобісти закону № 5038-6"
У киянки Світлани Клименко , яка теж стоїть біля адміністрації, 12-річний син пройшов курс онкотерапії у лікарні Охматдиту. Нині хлопець лікується вдома. Щомісяця родина витрачає на імпортні ліки 5 тис гривень.
"У нас усі медпрепарати іноземного виробництва, з 1 березня лікувати дитину буде нічим, бо аналога в Україні немає. Прошу, щоб президент нас захистив, бо більше нікому. Наперед купити ліки не можемо, бо не маємо грошей. Чоловік заробляє на місяць 2700 грн, я отримую допомогу на дитину у 300 грн", – ділиться Світлана.
Серед пікетувальників є екс-міністр охорони здоров'я Володимир Поліщук, він теж протестує проти прийняття цього закону.
"Кабмін хоче, щоб ліки поступали якісні і які б відповідали належним нормам виробництва – GMP. Але повинні бути розроблені певні правила гри. Ті ліки, які сьогодні "працюють" на європейському ринку – однозначно якісні. Процедура надходження їх в Україну повинна бути спрощена, а цей закон все ускладнює. Їдеш через кордон – показуй іноземний паспорт і супровідні документи, на основі чого ти отримав цей паспорт. Та ще й пропусти товар через наші лабораторії. Хоч у нас вони є, але визначати, кого направляти на перевірку, а кого ні, мають чиновники. Тож усе залежить від них", – зауважив Володимир Поліщук.
До пікетувальників вийшов Юрій Ахметов, представник департаменту зі звернень Адміністрації Президента. Він взяв листа та пообіцяв, що передасть його в адміністрацію. Відповідь учасникам акції повинна надійти впродовж місяця. Учасники передали 3 тис підписів проти закону, який назбирали за 2 дні.
З їх слів, жертвами закону може стати 15 млн українців. Президент Асоціації людей, які борються з міастенією, хворобою, яка вражає м'язи і призводить до їх слабкості, приїхала на акцію на візку. Таких, як вона в Україні до 2000 осіб.
"Якщо не приймати ліків, можна задихнутися, адже слабнуть м'язи легень. Препарат не має вітчизняних аналогів. Якщо увійде в силу закон, ці препарати, без яких ми не можемо жити, ліцензуватимуть в останню чергу, бо попит на них менший", - наголосила вона.
Під цей закон підпадає 8 000 найменувань медпрепаратів – від тиску, серцево-судинних захворювань, захворювань нирок та печінки, дитячі антибіотки та багато інших. Майже всі препарати, які закуповуються для лікування онкохворих дітей – іноземного виробництва, лише 20% препаратів для хворих на цукровий діабет виробляється в Україні. Майже 100% хворих на найстрашніші епідемії – СНІД, гепатит, туберкульоз – отримують ліки іноземного виробництва, бо в Україні аналогів просто не існує. Також з 2015 року Закон вимагає окремого ліцензування дитячих підгузків та презервативів.
Коментарі
3