Співробітники СБУ затримали російський танкер NEYMA, який 25 листопада заблокував прохід під Керченським мостом для українських катерів "Бердянськ", "Нікополь" и буксира "Яни Капу".
Готується клопотання для арешту судна, повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Під час досудового слідства було встановлено, що за прямим наказом вищого керівництва ФСБ РФ представники Прикордонної служби ФСБ вчинили акт збройної агресії проти українських військових кораблів "Нікополь", "Бердянськ" і буксира "Яни Капу" у Керченській протоці. Всупереч нормам міжнародного морського права, військовослужбовці прикордонних військ ФСБ РФ незаконно, із застосуванням зброї заблокували рух українських військових кораблів під час проходу Керч-Єнікальського каналу в Керченській протоці за допомогою танкера NEYMA (ІМО 8895528, MMSI 2 73347000, прапор РФ)", - повідомляє прес-центр СБ України.
Незаконне блокування проходу під містом сприяло захопленню українських суден і 24 членів екіпажу.
"За фактом блокування танкером NEYMA Керч-Єнікальського каналу в Керченській протоці слідчими СБУ, під процесуальним керівництвом Військової прокуратури, було розпочато і проводиться досудове розслідування. 24 липня, за інформацією українських прикордонників, до порту Ізмаїла під прапором РФ зайшов танкер NIKA SPIRIT, який за номером ІМВ - 8895528, за даними міжнародної інформаційної системи EQUASIS ідентифікований як уже відомий танкер NEYMA, який був використаний для перекриття Керченської протоки", - повідомляють у СБ України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Скоро будемо зустрічати моряків на Батьківщині" - Денісова
Виявилося, що після подій 25 листопада танкер перейменували для того, щоб він мав можливість заходити в порти.
"Зараз група слідчих СБУ, військових прокурорів і прикордонників на затриманому танкері закінчили санкціоновані українським судом слідчі дії - обшук із метою встановлення фактичних обставин справи, вилучення документів із судна, записів радіопереговорів під час конфлікту, бортових журналів. Допитані члени команди, вилучені документи, необхідні для встановлення істини у виробництві. Зазначене судно визнано речовим доказом, готується клопотання до суду про його арешт", - поінформували у СБ України.
У СБУ також нагадали про те, що після захоплення моряків 25 листопада Україна ввела санкції щодо компанії "ЮВАС ТРАНС".
17 липня Денісова запропонувала звільнити українських моряків під її особисте зобов'язання, оскільки у кримінально-процесуальному кодексі РФ передбачена можливість відпустити затриманих під особисте зобов'язання або поручителя. Того ж дня Лефортовський суд Москви продовжив тримання під вартою усім 24 військовополоненим морякам на 3 місяці.
15 липня українських моряків додали до списку обміну полоненими. За 6 днів до того російське слідство пред'явило обвинувачення в остаточній редакції всім 24 військовополоненим українським морякам.
Коментарі