Москва побоюється, що Україні в Бердянську вдасться облаштувати воєнну базу. Якщо це станеться, то в Азовське море будуть заходити кораблі НАТО.
Написав російський військовий експерт Павло Фельгенгауер для Нової Газети.
Кавказ, Крим, Чорне море, Босфор, бази в Сирії та угруповання в Середземному морі є важливим південно-західним стратегічним напрямком для Росії. Він має, перш за все, забезпечити надійну оборону Сочі на далеких підступах. А тут імовірний противник задумав "вбити клин" в основу всієї цієї стратегії, розгорнувши базу в Бердянську.
В Україні у відповідь ввели воєнний стан у низці областей на 30 днів.
Від літа 2015-го в штабах НАТО і в Пентагоні було чимало дискусій про можливість такого походу з метою пробити так званий "сухопутний коридор до Криму". Не можна виключити, що найближчим часом може початися зимова кампанія щодо остаточного витіснення України з Азовського узбережжя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти відправили всіх полонених українських моряків до тюрми
Мета операції може бути обмежена узбережжям до Бердянська. Або до Мелітополя, Генічеська та Чонгара, якщо сухопутний "коридор до Криму" і справді потрібен. У будь-якому випадку, якщо буде прийняте таке рішення, регулярні російські сили доведеться вводити в бій масовано. Як у 2014-2015-х, почнуть робити вигляд, що це донецькі ополченці самі наступають і тому активної авіапідтримки не буде.
До речі, прифронтовий Маріуполь можна порівняно легко обійти і відрізати, але місто доведеться штурмувати, як Алеппо (сирійськє місто, якє захопили бойовики ІДІЛ - Gazeta.ua), з великими руйнуваннями.
Убивче тотальне ембарго на експорт російського газу і нафти західні лідери не введуть. Тим паче взимку, як його ніколи не вводили за радянських часів і за тих же причин — ціновий шок і економічний спад перед виборами нікому на Заході не потрібен.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія стягує до Керчі антикорабельні комплекси
Українцям доведеться відбиватися наодинці або сподіватися на те, що Генштаб ЗСУ помилився, або що в Москві передумають і "зимової війни" не буде.
Після атаки на українські катери російській владі довелося дуже напружуватися, щоб вигадувати пояснення всій цій ситуації. Вся справа в тому, що жодної загрози для мосту катери не мали, оскільки вони не облаштовані для серйозного бою.
Твердження про те, що заявки для проходу під мостом не було подано, теж не є приводом для відкриття стрільби. За цей час, поки тривало протистояння, можна було б або забезпечити прохід до Азовського моря, чи дати можливість повернутися до Одеси.
З 26 листопада 2018-го у зв'язку з агресією Росії проти України у 10 областях ввели воєнний стан на 30 діб.
Коментарі