23 листопада 2017 року російські силовики вбили ветерана кримсько-тарарського національно-визвольного руху 82-річну Веджиє Кашку. Її та Бекіра Дегерменджи, Куртсеїта Абдуллаєва, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Кязіма Аметова захопили росіяни. Звинуватили у вимаганні, вчиненому групою осіб.
Схопили жінку та потягли до автозаку. Згодом заявили, що їй стало погано. Усі відеофайли затримання вилучили.
"За моїми даними, Веджію Кашку як мінімум 1 раз вдарили прикладом автомата і надягали наручники", - розповів адвокат Микола Полозов.
Слідча Надія Балашова, що веде справу смерті кримської татарки, приховала імена силовиків, що затримували жінку.
Адвокат зміг дізнатися, затримували "як мінімум" 2 ексспівробітників розформованого спецпідрозділу МВС України "Беркут".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ми не зійдемо зі свого шляху - Мустафа Джемілєв про День Гідності та Свободи
"Щонайменше 2 співробітника Росгвардії, які здійснювали затримання Веджіє Кашка та інших активістів, - колишні співробітники українського спецпідрозділу МВС "Беркут". З їхніх свідчень не зрозуміло, хто з них безпосередньо здійснював затримання.
Вєджіє Кашка стала символом кримськотатарського спротиву. Народилася в селі Ускут, наразі село Привітне - Gazeta.ua, Алуштинського району. Уперше залишила рідний Крим під час депортації кримських татар 1947-го. У 9-річному віці її перевезли в Узбекистан.
5-й президент України Петро Порошенко заявив, що офіційній версії не вірить і називає смерть активістки вбивством. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав українські правоохоронні органи прикласти всіх зусиль для розслідування її гибелі.
Президент Володимир Зеленський не давав заяв з приводу вбивства Вєджиє Кашки.
Раніше так званий міський суд Армянська в окупованому Криму призначив попереднє судове засідання у справі проти лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. Звинувачували в тому, що він 2 травня 2014 року прибув рейсом Київ-Москва в аеропорт "Шереметьєво", де співробітники прикордонного контролю відмовили у в'їзді в країну, у зв'язку з чим того ж дня він відбув назад до Києва. Однак уже наступного дня Джемілєв перетнув "кордон РФ" в пункті пропуску "Армянськ".
Коментарі