11 серпня 2016 року Рада безпеки ООН розглянула ситуацію в анексованому Росією Криму після заяв ФСБ про те, що в ніч на 8 серпня українські війська нібито спробували здійснити прорив на півострів, загинув російський військовий.
Також представники російської спецслужби заявили, що в ніч на 7 серпня біля Армянська нібито виявили групу українських диверсантів, які мали здійснити низку терактів в Криму. Лідер РФ Володимир Путін звинуватив владу України в тому, що вона "переходить до терору".
11 серпня у Кремлі заявили, що Путін провів оперативну нараду з членами російського Радбезу. На ній обговорювали сценарії заходів антитерористичної безпеки на суходолі, в морі та в повітрі в Криму після нібито запобігання терактам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кримчани з російським паспортом не можуть отримати шенгенську візу
Своєю чергою, президент України Петро Порошенко у цей же день провів нараду з керівниками силових відомств і МЗС. Він зобов'язав міністра закордонних справ Павла Клімкіна доручити керівнику місії України при ООН провести консультації в Раді безпеки ООН, детально поінформувавши про розвиток подій на адмінкордоні з Кримом.
Після обговорення в Раді безпеки заявили, що Росія не надала жодних доказів провокацій з боку Києва на анексованому півострові та беззастережно підтвердив свою позицію щодо територіальної цілісності та незалежності України з огляду на Крим.
Члени ради проголосували за відповідну резолюцію, проти виступила лише Російська Федерація.
Росія за останній час значно збільшила кількість фрегатів і новітніх підводних човнів у Чорному морі.
Коментарі