Російські окупанти вдалися до погроз кримчанам, що планують святкувати Геловін.
Рекомендують "утриматися від участі у неузгодженому масовому заході", пише кримське змі Керчь.фм
"У соціальних мережах поширюється інформація про проведення 31 жовтня масового заходу у вигляді ходи, присвяченої Геловіну. Інформуємо, що до адміністрації міста повідомлень про проведення цього масового заходу не надходило, погоджень на його проведення не видавалося", - йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки грошей залишають українці у кафе та магазинах на Геловін
За участь у святковій ході росіяни погрожують адміністративною відповідальністю.
Історія свята розпочалася кілька століть тому на землях сучасної Великої Британії та північної Франції. На території проживали кельтські язичницькі племена, які ділили календарний рік на зимову і літню частини. Протягом всього зимового періоду бог Сонця знаходився в полоні у Соуіна, був володарем мертвих і князем тьми.
1 листопада кельтський народ влаштовував фестиваль Соуін. Вірили, що вночі відкривалися двері в потойбічні світи, і жителі пекла проникали на Землю. Вночі активно запалювалися багаття і, щоб умилостивити злих духів, приносили жертви.
В ІХ ст. після поширення християнства на британській території відбулося змішання давніх традицій зі святом All Hallows Even (католицьким Днем усіх святих). За деякий час свято стало називатися Геловін.
На свято традиційно вибирають костюми, прикрашають будинок, купують цукерки і роблять страхітливий грим. Головний символ свята - "Світильник Джека". Гарбуз очищається від нутрощів, вирізаються очі та зловісна усмішка. Всередину гарбуза поміщають запалену свічку.
В Україні свято найбільш активно його відзначає молодь, але є багато скептиків, які вважають свято чужою традицією. У нічних клубах традиційно в ніч з 31 жовтня на 1 листопада влаштовують Halloween party, де діє обов'язковий дрес-код. Також проводять різні конкурси – на найкращий костюм і найстрашніший грим.
Коментарі