понеділок, 04 січня 2021 11:06

Понаїхали: через росіян в окупованому Криму ростуть ціни і зникла вода

Понаїхали: через росіян в окупованому Криму ростуть ціни і зникла вода
Мешканці Криму скаржаться і на те, що прибережна зона активно забудовується багатоповерховими. Фото: pixabay.com

Мешканці окупованого Криму невдоволені активним заселенням півострова росіянами. Води не вистачає, а через приїжджих ростуть ціни на продукти.

Росіяни активно скуповують нерухомість, а тому ціни на житло також виросли на 5-10%, пише Obozrevatel.

"Іде все. Клієнти кажуть, що хочуть проводити відпустку на березі Чорного моря, а на пенсії і зовсім сюди переїхати. На самому узбережжі вода є. А якщо є перебої, то всі сподіваються, що "влада" їх вирішить", – розповідає один із рієлторів Олег Соболєв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти розповіли, коли в Криму повністю зникне вода

Росія активно стимулює громадян РФ скуповувати на півострові нерухомість. 2 великих російських банки оголосили пільгове кредитування для охочих придбати житло в Криму. Найчастіше сюди переселяються російські чиновники, відставники збройних сил РФ, ФСБ та поліції. Популярність мають Севастополь, Сімферополь, Ялта, Алушта та Алупка. За час окупації півострова рівень заміщення місцевого населення росіянами становить 17%. Але насправді цифра вища, оскільки не всі приїжджі тут прописуються.

Місцеві жителі незадоволені, що росіяни активно освоюють півострів, адже це стало причиною серйозного зростання цін на продукти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Путін забув зафіксувати яйця" - в окупованому Криму зросли ціни

"Якщо раніше ціни в магазинах і на базарах піднімалися тільки в курортний сезон, а решту часу ми могли жити по-людськи, то зараз ціни високі весь рік. Місяць тому на 20-30 відсотків подорожчало буквально все. Це жах! Усе це через росіян, які приїхали сюди. У них великі зарплати, пенсії, вони можуть собі це дозволити, а ми жебракуємо. Сюди ринула підробка і неякісні продукти. Їхні масло, йогурти, сири, ковбаси їсти неможливо – суцільна хімія. Усі ліки з Росії дорогі, багато підробок. Хто може, замовляє ліки в Херсонській області. І дешеві продукти теж везуть із материкової України", – обурюється пенсіонерка з Ялти Євгенія Миколаївна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Методи Стародавнього Єгипту: як добувають воду в окупованому Криму

Місцеві автомобілісти незадоволені водіями, що приїхали в Крим з Москви та інших російських міст.

"Вони не знають місцевих доріг, не вміють їздити, думають, що можна гнати, як у Москві на проспекті. Через них багато аварій, вони створюють затори на дорогах. Їде панянка з собачкою за кермом, пітерські номери. Дурна курка, пре не розбираючи, звичайно, стукнула когось", – говорить один із таксистів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дощі не врятують: водосховища окупованого Криму не наповняться 2021 року

Найбільше обурень через прісну воду, якої на півострові катастрофічно не вистачає. Жителі незадоволені тим, що влада потурбувалася про водопостачання курортних міст на ПБК – тих, де багато туристів, росіян і для них будується нерухомість. Туди перекидають труби з водою із місцевих річок та озер. А мешканцям сіл, селищ і міст, що розташовані далі від моря, зовсім погано. Там воду дають погодинно, або доводиться користуватися водовозами.

Жителі Криму скаржаться і на те, що прибережна зона активно забудовується багатоповерхівками. У Ялті нещодавно знищили червонокнижні дерева заради майбутнього будівництва висотки. Під ніж пішов ялівець, дуб, суничник. Жителі обурюються, але будівництво це не зупиняє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Криму жорстоко побили дружину і дочку українського активіста Приходька

Під Алуштою почали скидати будівельне сміття в Чорне море. Селище Малий Маяк, ПБК.

Зараз ви читаєте новину «Понаїхали: через росіян в окупованому Криму ростуть ціни і зникла вода». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 11170
Голосування Чи потрібно відновлювати постачання води з Дніпра в окупований Крим?
  • Ні. Окупанти повинні самотужки забезпечувати окуповану територію
  • Так. Там також живуть люди
  • Потрібно воду продавати задорого
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути