вівторок, 18 грудня 2018 04:26

ООН ухвалила резолюцію про мілітаризацію Криму

ООН ухвалила резолюцію про мілітаризацію Криму
РФ намагалася вплинути на рішення ООН. Фото: Укрінформ

Росія намагалася перешкодити ухваленню Генеральною асамблеєю ООН резолюції щодо мілітаризації Криму і ці спроби були "безпрецедентними".

"Потуги перешкодити схваленню резолюції були безпрецедентні. Іноземні посли жалілися, що російська дипломатія викручувала їм руки, ноги і голови, але щось не клеїлося", - написав своїй сторінці у Facebook речник Постійного представництва України в ООН Олег Ніколенко.

За словами Ніколенка, коли Москва усвідомила, що документ таки пройде, російські дипломати вдалися до "кроку відчаю".

"Не від себе напряму, а через спини таких самих лідерів у сфері поваги до Статуту ООН та захисту прав людини – Ірану, Сирії, КНДР, Нікарагуа та Венесуели – внесли поправки в текст, які врешті проголосовані не були. Сенсу вони не мали ні за формою, ні за змістом. Примітно, що згодом від цієї токсичної команди відмежувалася навіть Північна Корея, яка була початковим співавтором цієї авантюри", - зазначив речник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генасамблея ООН прийняла антиросійську резолюцію

Нагадаємо, Генеральна асамблея ООН висловила серйозну стурбованість з приводу прогресуючої мілітаризації Криму Російською Федерацією. За відповідну резолюцію "Проблема мілітаризації АР Крим та м.Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів", проголосували у понеділок, 17 грудня, на засіданні Генеральної асамблеї ООН. 66 країн-членів проголосували "за", 19 - "проти", 72 - утримались.

Згідно з текстом ухваленого документа, Генасамблея підкреслює, що присутність російських військ у Криму суперечить національному суверенітету, політичної незалежності та територіальної цілісності України і підриває безпеку і стабільність сусідніх країн і європейського регіону.

Зараз ви читаєте новину «ООН ухвалила резолюцію про мілітаризацію Криму». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

86

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 11170
Голосування Чи потрібно відновлювати постачання води з Дніпра в окупований Крим?
  • Ні. Окупанти повинні самотужки забезпечувати окуповану територію
  • Так. Там також живуть люди
  • Потрібно воду продавати задорого
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути