Після відновлення роботи завод "Кримський титан" може загрожувати довкіллю, бо за такий короткий час його не могли кардинально модернізувати.
"У повітрі явно відчувається запах хімічної речовини - це впливає на стан людей. Завод "Кримський титан", швидше за все, буде і далі загрожувати місцевим жителям і довкіллю, тому що за такий час не можна було його кардинально поліпшити. Швидше за все, там прочистили фільтри, зробили щось екстрене, знайшли вапняну суміш для заливки кислотонакопичувача", - каже еколог Маргарита Литвиненко в інтерв'ю "Крим.Реалії".
Можливо, тепер завод загрожуватиме жителям не такою мірою, але все-таки це реальна небезпека для міста.
"Достовірної інформації про виміри повітря та про стан жителів немає. Без води з Дніпра небезпека від роботи "Кримського титану" збільшена. Проекти з опріснення води або заповнення кислотонакопичувача іншою речовиною не компенсують небезпеку від діяльності заводу. Кислотонакопичувач все одно залишиться", - зазначила вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Криму відновив роботу завод, на якому сталися хімічні викиди
Наприкінці серпня в окупованому Криму сталися викиди на заводі "Кримський титан". Від цього потерпають жителі Армянська. Люди масово зверталися до лікарів зі скаргами на печіння в очах, носоглотці, нудоту. Авто, побутові прилади, меблі та дитячі майданчики взялися іржею та сіро-зеленим нальотом, впродовж 2 днів було проведено масову евакуацію дітей із міста.
4 вересня окупанти вирішили припинити на 2 тижні роботу заводу.
Окупаційна влада екологічної катастрофи в Криму не визнає. Через це український омбудсмен терміново звернулася до ООН з приводу екологічної катастрофи у Криму.
22 вересня в окупованому Армянську на півночі Криму скасусвали надзвичайний стан, введений через викид небезпечних речовин із заводу "Кримський титан".
Коментарі