Минулої неділі о п"ятій вечора міліцію повідомили про замінування школи N226, що на вул. Прирічній. "Підривника" вирахували одразу — у черговій частині висвітився номер абонента.
7-річний Максим із батьками гостювали в тітки на вул. Теліги. Доки дорослі розмовляли, хлопчик зайшов до сусідньої кімнати й набрав "02". Сказав п"ять слів: "Школа двісті двадцять шість замінована" й кинув слухавку. За десять хвилин у двері постукали. На порозі стояла опергрупа. Максима з батьком забрали до райвідділу.
Водночас до школи приїхали спецнаряди СБУ, МНС, МВС і представники райадміністрації. У приміщенні були лише вчитель праці, заступник директора та сторож. Вони чекали надворі, доки школу обшукували. Вибухівки не знайшли.
Директорка школи 65-річна Лариса Швед була вражена, дізнавшись прізвище "підривника".
— Максим хороший, старанний. Що йому в голову прийшло, не знаю, — знизує плечима.
— Викликала батька. Він сильно переживає. Я порадила не карати дитину. Ні в якому разі не бити.
Цей тиждень Максим сидить удома. Вчителі вирішили, що йому треба заспокоїтися та обдумати вчинок. Шкільний психолог порадив записати малого у футбольну секцію, щоб мав менше часу на дурниці.
Він побачив фільм "Єралаш", в якому учень "мінував" школи
Школярі чули про "мінування", але не знають, хто телефонував до міліції.
— Ми все учням розповідаємо, але прізвище Максима не називаємо, — каже завуч Наталя Лендьєл. — Діти люблять школу, тому їхня реакція може бути непередбачуваною.
Хлопець дав два пояснення вчинку. Перше — він побачив фільм "Єралаш", в якому учень "мінував" школи, щоб зірвати контрольну. Друге — у маршрутці Максим чув, як пасажир розповідав сусідові про якусь заміновану школу. Хлопчик вирішив, що йдеться про його 226-ту і хотів її врятувати. У педагогів є ще кілька версій.
— Про мінування він міг прочитати в якомусь зі шкільних підручників. Інформацію там подано в іншому значенні, але ж саму ідею міг взяти з книжки, — зауважує Наталя Лендьєл. — До того ж у Максима старша сестричка вчиться в четвертому класі сусідньої школи. Її місяць тому теж "мінували". Дівчинка могла розказати про це братові, наштовхнути його на вчинок.
Із Максимом розмовляв начальник районного відділу в справах неповнолітніх 39-річний Валерій Богомолов. Каже, хлопчик переляканий, нервує:
— Шкода його стало. Уявіть, мій зріст метр вісімдесят п"ять, а вага — 130 кіло. А він такий маленький сидить. Позаминулого понеділка був дзвінок про мінування цієї ж школи. Тому перше, що я запитав, чи не його рук справа. Клянеться, що не він. Сказав, бачив по телевізору "Єралаш" і собі вирішив.
Дзвінок Максима про вибухівку був четвертим за грудень. Перед тим "мінували" сусідні школу N14 і гімназію N244. Жодне повідомлення не підтвердилося. У середньому за рік у місті фіксують 30 випадків "мінувань" шкіл. Хуліганів швидко знаходять за номером телефону. І все ж таки на виклик мусить виїхати спецгрупа.
Максима поставили на облік у міліції. А от батьків судитимуть за статтею Адміністративного кодексу "Неналежне виконання батьківських обов"язків". Штраф становитиме щонайменше 170 грн.
Коментарі
5