Ексклюзиви
Середа, 05 серпня 2020 18:47

Виконання гімну в столичних школах може мати неочікувані наслідки

Виконання гімну в столичних школах може мати неочікувані наслідки
Виконання гімну у школах столиці може мати негативні наслідки. Фото: by24.org

Обов'язкове виконання гімну перед уроками у столичних школах може не лише виховувати патріотизм, як вважають автори пропозиції, але і мати негативні наслідки.

Про це Gazeta.ua розповіла психолог та педагог Наталія Кожушна.

"Впроваджуючи подібні заходи, ми часто забуваємо про наслідки, які можуть глибоко ранити дитячу свідомість. По-перше, все, що для дитини є примусовим, уже на підсвідомому рівні викликає психологічний дискомфорт та внутрішній конфлікт. По-друге, нав'язати дитині любов, повагу, патріотизм неможливо. Це зароджується в процесі виховання, прививається батьками та передається поколіннями", - стверждує фахівець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Україна змогла вижити, тепер наше головне завдання - залишитися українцями" - Капранов

На думку психолога, виховувати патріотизм у школярів потрібно іншими методами, які не обмежуватимуться виконанням гімну, а даватимуть чітке розуміння, чому ми маємо це робити.

"Обов'язковим нововведенням ми не перелаштуємо дитячу свідомість сприймати інакше школу, українську мову чи загалом країну. Якщо діти не зовсім розуміють, чому мають робити ті чи інші речі, то часто стають агресивними та вступають у протистояння. Або ж роблять це бездумно, бо треба. Тому результату не буде. Формувати патріотизм в учнів треба обережно, з проявом любові та піклування про них. Краще більше приділити уваги вивченню історії України. Робити це не за сухою програмою, а цікаво. Розповідати про національних героїв. На прикладах пояснювати, чому ми маємо пишатися, що українці, чому маємо співати гімн".

Київська міська рада схвалила проєкт рішення про виконання гімну України в столичних школах. Тепер кожен день київські школярі будуть починати з виконання гімну, повідомляють соцмережі депутатів.

Зараз ви читаєте новину «Виконання гімну в столичних школах може мати неочікувані наслідки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6245
Голосування Якими правами слід наділити жителів Києва без прописки?
  • Безкоштовною медичною допомогою, можливістю безкоштовного навчання дітей у школах та виховання в дитсадках
  • Голосуванням за муніципальну владу
  • Участю в голосуванні щодо перейменувань вулиць і зелених зон, зведення будівель та споруд
  • Громадяни мають вирішувати долю того населеного пункту, де вони прописані
  • Залишити без змін
  • Свій варіант напишіть у коментарях
Переглянути
Погода