Четвер, 22 березня 2007 18:23

Валерій Босенко викладав марксизм

У понеділок помер киянин Валерій Босенко, 77 років. Шість років тому він переніс інсульт, на ноги після хвороби так і не став. О четвертій ранку у Валерія Олексійовича зупинилося серце.

Босенко був філософом, його ім"я відоме в наукових колах. Усе життя займався філософією марксизму. Написав кілька книжок і наукових робіт. Наприкінці минулого року вийшла його остання книга — "Воспитатель воспитателя". Серед учнів Валерія Олексійовича — декан факультету соціології КПІ Борис Новіков, 58 років.

— Босенко був великою людиною. Ще студентом я боявся пропускати його лекції. Потім, коли я закінчив вуз, він став моїм другом. 1991-го, після розпаду Союзу, Босенка викинули на вулицю, як непотрібного цуцика! Бо він викладав марксизм, — розповідає Новіков.

Декан запропонував Валерієві Олексійовичу викладати філософію на факультеті соціології. В КПІ Босенко працював вісім років. У вузі кажуть, студенти його поважали й ходили на всі лекції. Викладач звільнився через хворобу. Однак удома продовжував писати статті.

У Валерія Босенка залишилося двоє дорослих дітей — син і донька. Син Олексій теж філософ, викладає у Київському національному університеті будівництва та архітектури. Дружина Валерія Олексійовича померла сім років тому.

У середу з покійним прощалися в головному корпусі КПІ. Поховали його на Байковому.

Зараз ви читаєте новину «Валерій Босенко викладав марксизм». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1872
Голосування Як столична влада справляється з наслідками снігопаду
  • Нормально. Центральні вулиці та магістралі розчищені
  • Жахливо. Робота комунальників майже непомітна
  • Дороги почищені, а двори, тротуари та підземні переходи схожі на "сніговий апокаліпсис"
  • Звичайна ситуація під час снігопаду. Міська влада робить усе можливе
  • Нехай сніг прибирає той, хто розкидав
  • Мені байдуже, я не виходжу з дому
  • Ваш варіант пишіть у коментарях
Переглянути