У Києві вдруге цьогоріч почали цвісти каштани. Незважаючи на похолодання, дерева випускають нове листя і свічки.
"Цвітіння бачили у кількох районах Києва: Солом'янському, Святошинському і Шевченківському, - каже київський біолог Микола Грушицький. – Півдерева може цвісти, а на іншій половині листя сохне, каштан плодоносить. Багато людей вважають це дивом природи. Але дивуватися не потрібно".
"Початок вересня був теплий. Це спровокувало цвітіння. Якби зараз мали бабине літо, то каштани цвіли б ще рясніше, а навколо свічок бджоли б роїлися. У багатьох рослин явище повторного цвітіння можна побачити в кінці серпня та у вересні. Вдруге можуть зацвісти вишні, калина, акація", - розповідає Грушицький.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Говерлі випав сніг
Цвітіння також провокує каштанова міль, яка об'їдає листя.
"Дерево відчуває стрес, - пояснює Микола Іванович. – Намагається боротися за виживання, тому з останніх сил випускає нові бруньки. Цвіте, аби відродитися. Вивести міль непросто. З нею зараз борються у всій Європі. Це цвітіння нічого доброго дереву не приносить. Замість того, щоб впасти у сплячку, воно витрачає сили на останній цьогоріч цвіт. Він загине, щойно матимемо перші нічні заморозки. Навесні таке дерево може бідно розцвісти, якщо розцвіте взагалі".
За прогнозом біолога, наступне цвітіння каштанів спостерігатимемо в кінці травня, на 2 тижні пізніше, ніж зазвичай.
"Зима обіцяє бути тривалою. Чекати на бабине літо цього року не раджу. Жовтень буде холодним", - каже Грушицький.
Нагадаємо, синоптики прогнозують найлютішу за 32 роки зиму.
Коментарі