У Києві розпочинається урочисте відкриття головної ялинки країни. Традиційно її засвічують у День Святого Миколая, 19 грудня. Новорічне дерево вже сьомий рік поспіль височіє на Софійській площі.
Ялинку оформили у тематиці казкового лісу. Прикрасили іграшками у вигляді лісових звірів, шишок, грибів, жолудів. Всього розвісили близько 1,5 тис. прикрас.
Особлива окраса ялинки – гірлянда із великих лампочок французького виробництва. Вони світяться 2 кольорами - холодним білим і зеленим.
Ялинка є найвищою за останні роки й штучною. Висота дерева з конструкцією — 31 м. Розташували його на казковому пеньку з дверцятами. Площа пенька – 34 м, діаметр приблизно 10 м. Після тривалих дискусій та суперечок з верхівки ялинки зняли казкового капелюха, замінивши різдвяною зіркою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Привітати рідних з Новим роком можна на всю країну. Записане відео покажуть у центрі Києва
Пандемія коронавірусу внесла зміни у святкування Нового року в столиці. Цьогоріч відмовилися від фудкортів, концертів та анімаційних програм. Замість них організували новорічний пішохідний маршрут.
Святкування новорічно-різдвяних свят у Києві триватиме з 19 грудня до 19 січня. Запровадження локдауну чи комендантської години в новорічну ніч залежить від рішень Кабміну.
На пішому новорічному маршруті Києва, окрім головної ялинки, можна побачити ще 2. Їх також запалять в суботу, 19 грудня.
Центральну ялинку Подолу розташували традиційно на Контрактовій площі. Її вбрали тарілками з петриківським розписом, яблуками та горіхами. На площі також змонтували ковзанку і гірки для дорослих й дітей.
Цьогоріч вперше встановили й головну ялинку міста - біля Арки дружби народів. Вона 31 м заввишки й прикрашена у тематиці чарівного лісу. Усе оздоблення ялинки, пішохідного мосту, доріжок, що ведуть до Арки, буде "кришталеве". Прикраси виконані у холодних кольорах.
Загальна протяжність пішого новорічного маршруту в обидва боки 8 км. Складається він із семи лекцій. На одній з них розмістили скандального капелюха.
Коментарі