Покататися на водних лижах у Києві від неділі стало значно дешевше. Тепер для цього спорту не потрібно орендувати дорогий катер. На затоці річки Десенки в парку Дружби народів в неділю запрацювала перша в Україні воднолижна канатно-буксирувальна дорога. Тут можна проїхатися на дошці-вейкборді, тримаючись за мотузку. 10 хв. задоволення коштуватимуть 15 грн.
Довжина канатної дороги — 560 м. За 10 хв. цю відстань можна проїхати не менш як два рази.
Інвестувала у проект компанія "Охоронні системи". Її президент Юрій Зозуля вже 7 років катається на вейкборді.
— Раніше я займався культуризмом, але потім надав перевагу водним лижам, — каже чоловік. — На них прокачуються всі м"язи не гірше, ніж у тренажерному залі.
Юрій товаришує із Віталієм Кличком. Боксер і депутат Київради погодився бути "родзинкою" на святі в товариша, і сам став на водні лижі. Запевняє, що вперше у житті. Хоча катався боксер так професійно, що глядачі засумнівалися в його словах.
Під кінець траси Віталій відпустив мотузку, підняв руки і тримав рівновагу, доки доплив до берега.
— Воднолижний спорт в Україні не розвивається, — бідкається інвестор нового атракціону Юрій Зозуля. — За останні роки жоден українець не їздив на міжнародні змагання. Ми ж хочемо провести у нас колись чемпіонат світу!
Разом із Кличком канатну дорогу відкривали найстарші та наймолодші українські воднолижники. Глібу Гераскіну всього 9 років, Насті Котляренко — 13. Кілька чоловіків від 60 до 75 років стрибали через хвилі на дошках.
— Стільки не живуть, скільки я катаюся на лижах, — усміхаючись, каже Віктор Рогожин, 68 років.
Потім глядачам показали сучасні буксирувальні катери, шоу на байдарках та на дельтапланах, святковий феєрверк.
Канатна дорога в парку Дружби народів возить одночасно 5 чоловік. Незабаром встановлять ще одну "каретку". Через рік Юрій Зозуля збудує трибуни й спортивні майданчики, зони відпочинку і ще одну, вдвічі довшу, канатну дорогу. Компанія "Охоронні системи" готова вкласти у проект $2,5 млн.
— У світі для воднолижників роблять штучні озера, а у нас є всі природні умови для спорткомплексу міжнародного рівня, — стверджує він.
Юрій Зозуля обіцяє запрошувати київських школярів на безплатні уроки фізкультури на базі канатної дороги.
— Якщо побачимо у школяра блиск в очах, запропонуємо займатися далі, — запевняє.
Основна проблема у власників спорткомплексу — землю вони орендують без жодних пільг, хоч розвиватимуть спорт у місті.
— 400 тисяч гривень на рік, такі самі тарифи, як для заправок, — каже Юрій.
Заступник Деснянської РДА Віктор Крохмалюк обіцяв допомогти.
Перша воднолижна канатна дорога з"явилась 1996 року в Іспанії. У 70–80-х роках цей спорт активно розвивався в Європі. Близько 50 млн чоловік у світі захоплюються водними лижами. Сьогодні канатні дороги існують у 112 країнах світу, зокрема в Росії та Білорусі.
Коментарі