Наприкінці минулого року в Києві після реконструкції відкрилася бібліотека для дітей ім. Валі Котика. За новим міжнародним трендом тепер це – місце для спілкування та навчання, відкритий громадській простір. Відповідно до цієї концепції бібліотека імені Валі Котика та інші бібліотеки проекту Bibliohub будуть розвиватися й надалі.
Після реновації в бібліотеці забезпечили безбар'єрне пересування, доступний туалет, економічне освітлення, відкриту кухню, новий інтер'єр і меблі. У бібліохабі з'явилася нова техніка – 3D-принтер, інтерактивна дошка, проектор і комп'ютери, в тому числі, для людей з інвалідністю.
Комп'ютерний клас бібліотеці допомогла сформувати IT-компанія Lucky Labs, яка вже давно працює з бібліотекою Котика та проектом "Бібліотеки Майбутнього".
"Створення вільного простору на базі бібліотек вже давно практикується в усьому світі. Для України цей проект – важлива інновація. І ми раді, що Lucky Labs стала її частиною. Компанія передала бібліотеці комп'ютери для дітей, але вирішила на цьому не зупинятися, – розповідає засновник компанії Рустам Гільфанов. – Паралельно із цим наші співробітники організували в бібліотеці безкоштовні курси з програмування для школярів".
Компанія почала реалізовувати концепцію вільного простору в бібліотеці Котика ще на етапі реконструкції. На курсах з програмування в 2018-му році встигли позайматися кілька десятків учнів київських шкіл.
Дитяча бібліотека працює ще з одним благодійним проектом Lucky Labs – ЛакiБукс.
"Ми організували в бібліотеці воркшоп про екологію, на основі якого діти написали книгу про забруднення навколишнього середовища. Представники ЛакiБукс провели в бібліотеці зустріч для дітей за участю відомого американського біотехнолога Уейна Перрота, який познайомив підлітків з поняттям ГМО і його впливом на життя людей, – каже Рустам Гільфанов, – Бібліотека отримала всі книги, що вийшли в рамках проекту, і сформувала стенд науково популярної літератури для підлітків від ЛакiБукс".
До реновації бібліотеку щорічно відвідували близько 3 тисяч читачів. Організатори проекту bibliohub сподіваються, що новий формат допоможе зацікавити книгами набагато більше людей вже найближчим часом.
Коментарі