Українські екологи звернулися до голови КМДА Олександра Попова з проханням заборонити будівництво нового дельфінарію на території Київського зоопарку.
Як стало відомо Gazeta.ua, захисники природи виступили проти планів побудови в Київському зоопарку океанаріуму.
Активісти нагадали, що на території України в Чорному та Азовському морях мешкає три види китоподібних – дельфіни афаліна, морська свиня (азовка) та дельфін звичайний (білобочка). У 1994 році дельфінів було внесено до Червоної книги України, вони отримали статус рідкісних та вразливих.
"Також наказом міністерства № 328 від 20 вересня 2011 року "Про тимчасову заборону спеціального використання китоподібних Чорного і Азовського Морів" заборонено вилучення дельфінів з природного середовища існування", - розповіли Gazeta.ua у Національному екологічному центрі України.
Екологи наголосили, що Київ розташований за 400 км від морського узбережжя, як наслідок дельфіни утримуються в штучно підготованій воді, в яку додається хлор для дезінфекції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 100 гривень коштує одне фото з дельфіном
"Тварини вимушені перебувати в обмеженому просторі, збідненому оточенні, брати участь у виступах, система тренувань до яких заснована на відчутті голоду. Постійний стрес, неякісне ветеринарне забезпечення, шумове забруднення, нестача руху, шкіряні захворювання, хвороби внутрішніх органів є причиною передчасної смерті дельфінів", - обурились громадські діячі.
За їхніми даними, у лютому 2012 року в цілому у дельфінаріях України нараховувалось 74 дельфіна, більшість з яких було спіймано в дикій природі.
Разом з тим, як розповіли активісти, низка країн світу, наприклад, частина штатів США, Бразилія, Коста-Ріка заборонили дельфінарії як заклади, які не відповідають життєвим потребам дельфінів. У 13 державах-членах ЄС (Великобританії, Естонії, Ірландії, Латвії, Люксембургу, Австрії, Польщі, Румунії, Словаччині, Словенії тощо) також не працюють дельфінарії.
"Зведення нових дельфінаріїв – гуманітарна проблема, оскільки людина свідомо знищує унікальних представників фауни України заради грошей", - підсумували в екологічному центрі.
Коментарі