36-річний киянин Олег купує полуницю в супермаркеті "Сільпо" на Оболоні. Каже, що цього року бачить ягоди тут уперше. Раніше ходив на ринок.
— Смачні ягоди, спілі, великі, — каже Олег. — В упаковці штук 15–20. От тільки недавно мені знайомий зіпсував апетит: каже, не купуй, бо вона генетично модифікована. А я от інше думаю — чому вона така чиста, але зовсім суха в упаковці? Її миють?
Полуницю, яку продають у київських супермаркетах, вирощують у селі Петрівка Красногвардійського району в Криму. ЗАТ "Кримська фруктова компанія" працює тут із 2003 року. Італійські й іспанські сорти полуниці вирощують на 80 га відкритого ґрунту і на 4 га теплиць. Працюють переважно місцеві жителі. Виявляється, полуницю справді не миють.
— Це і не потрібно, бо вирощуємо її за сучасними технологіями, — каже начальник відділу продажу ЗАТ "Кримська фруктова компанія Андрій Скляр, 31 рік. — Росте на землі, вкритій плівкою. Коріння під плівкою, а рослини назовні. Виходить, що ягода не торкається землі. До кожного стебельця підведено краплинне зрошування.
Плоди фасують одразу ж при зборі врожаю.
— Люди не торкаються руками жодної ягоди, зривають полуницю за стебельце. Упаковують одразу в 250-грамові чи 500-грамові пластикові коробки, — каже Скляр.
Хімічними речовинами полуницю не удобрюють, запевняє підприємець. Вистачає поживи у ґрунті, змішаному з торфом. Кожну партію перевіряють у лабораторії і видають відповідний сертифікат якості.
Цього року сезон на ягоди розпочався у квітні. За кілограм просили 30–40 грн.
ЗАТ "Кримська фруктова компанія" зараз постачає мережі супермаркетів "Велика кишеня" та "Метро" не тільки полуниці, а й яблука. Продають не лише у Києві, а також у Маріуполі, Донецьку, Харкові, Вінниці. Ще вирощують персики та черешню.
Коментарі