Регулярні й часті пориви труб можуть спричинити небезпеку для навколишніх будинків.
Про це Gazeta.ua сказав Олександр Сергієнко, директор аналітично-дослідного центру "Інститут міста", коментуючи потоп на вул. Борщагівській 16 березня.
"Місце пориву і багатоповерхівку розділяє схил. Якщо такі аварії стануть регулярними, на цій ділянці можливі зсуви ґрунту. Відповідно є небезпека для навколишніх будинків. Борщагівка зведена на пісках. У цьому мікрорайоні проклали труби не того діаметру, не якісно й без захисної ізоляції. Тому ситуація там особливо складна", - розповів Сергієнко.
Він нагадав, що протягом 15 років у місті не замінювали тепло- і водомережі. Київенерго робило лише поточні й аварійні ремонти.
За останній рік пориви труб і теплотрас почастішали по всьому місту. Gazeta.ua відібрала наймасштабніші.
16 лютого комунальники бензопилами зрізали 7-метрову крижану брилу. Вона утворилася від протікання зношеної труби на вул. Івана Франка, 15а. Лід довбали ломами, згрібали лопатами.
Цього ж дня в результаті масштабного прориву трубопроводу на Подолі у столиці перехрестя вулиць Кирилівська та Сирецька залило гарячою водою.
Торік 10 листопада у центрі Києва, на Бессарабці, прорвало тепломережу. Вулицю залило гарячою водою. Пара на дорозі обмежувала видимість для водіїв авто.
18 травня 2016-го на вул. Либідській прорвало трубу із гарячою водою. Залило кіоски, машини на стоянці, людей. Зірвало люк. Він відкинувся у бік маршрутки. Пошкодив три авто.
23 травня, через 5 днів після аварії на Либідській, у центрі міста на вул. Прорізній, 13 з-під землі пробив фонтан гарячої води. Струмінь сягав другого поверху будівлі. Каменями від пробитого водою асфальту пошкодило два автомобілі, припарковані поруч.
16 березня у Києві затопило вулицю Борщагівську. На дорозі утворилася калюжа глибиною 10 см. Напередодні, поруч прорвало трубопровід.
Коментарі
1