четвер, 15 червня 2017 18:07

На території Софії Київської знайшли цінну річ

На території Софії Київської знайшли цінну річ
Лист відвідувачів пролежав у дерев'яному кіоті 71 рік. Фото: www.facebook.com

У Софії Київській під час реставрації дерев'яного кіота (шафа або підставка для розміщення ікон - Gazeta.ua), працівники заповідника знайшли 71-річний "скарб" - лист відвідувачів.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила прес-служба заповідника.

"Записка датована 16 червня 1946. Її заховали студентки Історичного факультету, які виявили бажання таким чином висловити своє захоплення тисячолітньої пам'яткою. Імена дівчат, які увійшли в історію - Шаповал Надія Яківна і Рах Анна Лаврентіївна, студентки Київського педагогічного інституту (сьогодні - Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова)", - йдеться у повідомленні.

Лист знайшли в кіоті, в якому зберігалася чудотворна ікона Миколи Мокрого, вивезена за кордон під час Другої світової війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Купол дзвіниці "Софії Київської" почав протікати

На стіні Софійського собору виявили досі не відомий напис-графіті. Був зроблений понад тисячу років тому грецьким художником. Запис знайшли на фресці "Сорок мучеників Севастійських" на висоті 5 м.

Зараз ви читаєте новину «На території Софії Київської знайшли цінну річ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 7644
Голосування Якби вибори мера Києва відбувалися найближчим часом, за кого б віддали свій голос?
  • Віталій Кличко
  • Борислав Береза
  • Микола Томенко
  • Марина Порошенко
  • Роман Грищук
  • Олексій Кучеренко
  • Андрій Іллєнко
  • Сергій Притула
  • Юрій Левченко
  • Свій варіант
Переглянути