Власники закладу Pablo EspressoBar повинні прибрати мурал з портретом наркоторговця Пабло Ескобара до 12 листопада.
Їх зобов'язала це зробити Державна служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.
Про це повідомив заступник міського голови з питань самоврядування Олексій Резніков у Facebook, опублікувавши відповідь Держспоживстандарту на його запит з цього приводу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "У скандальній арці планували зробити вхід до бомбосховища, а в ньому - кафе" - депутат
Співробітники Держспоживстандарту відреагували на повідомлення у Facebook про можливу провокаційну рекламу. Побували в закладі з перевіркою і вирішили, що зображення наркоторговця є незаконним. У рекламі не можна використовувати зображення, які "порушують етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтують правилами пристойності".
Кав'ярню Pablo EspressoBar наприкінці жовтня відкрив актор і телерадіоведучий Андрій Джеджула з партнерами. Він заявив, що на портреті біля входу в кафе зображено його портрет.
"Подивіться уважно, це ж одна із моїх ролей у театрі. Про якого наркобарона ви говорите?!", - заявив Андрій виданню "КП в Україні".
"На вході портрет колумбійського фермера", - "попалив контору" директор агентства ідей Djedjula Music Дмитро Колонський, який також є одним із засновників закладу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Соцмережі вибухнули обуренням щодо оформлення київського ресторану на Гелловін
У Pablo EspressoBar варять каву з Колумбії, Нікарагуа та Сальвадора. Зерна обсмажують у закладі. Увечері заклад перетворюється на бар - з алкоголем, музикою та кальяном.
Пабло Ескобар — колумбійський наркобарон, який увійшов у світову історію як один із найжорстокіших злочинців XX століття. Вбивав суддів, журналістів, знищував літаки, поліцейські дільниці та особисто страчував своїх жертв. Ескобар заробив величезні гроші на наркобізнесі. У 1989 році журнал Forbes оцінив його статки в $9 млрд.
У Колумбії продовжують боротися з трагічною спадщиною Ескобара. Наприклад, студенти кафедри журналістики університету ЄАФІТ в Медельїні створили сайт з історіями постраждалих від дій Медельїнського картелю. Викладач і редактор проекту Маурісіо Буйлес розповів, що коли студенти шукали родичів жертв наркобарона, то виявили, що навіть через 30 років вони живуть у страху, багато хто просто не захотів розповідати свої історії.
Коментарі