Комунальне підприємство не зможе забезпечити стабільне постачання киян теплом і гарячою водою, оскільки теплове господарство столиці потребує величезних інвестицій.
Про це заявила експерт з енергетичних питань ГО "Опора" Тетяна Бойко.
За її словами, в бюджеті Києва немає коштів, необхідних на модернізацію теплових мереж.
"Питання в Києві без інвестицій не вирішити. В інфраструктуру столиці потрібно вкладати дуже великі кошти, і не так важливо, хто їх буде вкладати - Ахметов чи інший інвестор. Природно, набагато краще, якщо це буде новий міжнародний інвестор, але без залучення інвестора Київ сам не впорається", - зазначила Тетяна Бойко.
Вона також повідомила, що стан столичних тепломереж і ситуація в галузі теплокомуненерго роблять Київ малопривабливим для іноземних інвесторів.
"Якщо не буде системних змін, жоден нормальний інвестор не прийде в такі умови. І тут питання не в тому, що власник "Київенерго" - Ахметов. Дуже багато перешкод. Наприклад, зношені на 70% мережі, які потребують величезних капіталовкладень. І тут проблема в тому, що у нас інвестиційні програми затверджуються на рік, а мають - на 10-15 років. І повинні бути гарантії, що за цей час правила гри залишаться незмінними", - підкреслила Тетяна Бойко.
На її думку, залучити іноземного інвестора в теплове господарство столиці може зміна моделі тарифікації послуг підприємств ТКЕ і перехід до стимулюючого тарифоутворення (механізм довгострокового регулювання тарифів протягом декількох років, - ред.).
"Стимулююче тарифоутворення буде означати збільшення тарифу. Якщо при цьому всі інші існуючі проблеми не будуть вирішені, це викличе тільки нову хвилю суспільного невдоволення. Люди і так платять багато, а їм доведеться платити ще більше. А поліпшення теоретично можливі через 5-10 років" , - пояснила експерт ГО "Опора".
Як повідомлялося, мер Києва Віталій Кличко заявляв, що столиця не має наміру продовжувати з "Київенерго" контракт по керуванню тепловим активами міста, який закінчується 31 грудня 2017 року. КМДА вивчає можливість передачі теплового господарства в управління комунальному підприємству. Також розглядаються варіанти залучення в теплове господарство міста міжнародних операторів.
Коментарі