Ексклюзиви
Понеділок, 21 вересня 2020 09:10

Київ має стати взірцем у безбар'єрності та інклюзії - Марина Порошенко

Київ як столиця України має бути зразком для наслідування у впровадженні безбар'єрного простору та інклюзії. Втім, поки що Київ відстає від інших регіонів.

Про це розповіла в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Прямий" Марина Порошенко.

Як відомо, вона ще з початку каденції п'ятого президента Петра Порошенка опікується інклюзивною освітою в Україні і планує робити це вже як лідер команди "Європейської Солідарності" у Київраді.

"На жаль, столиця, яка має бути прикладом і задавати рівень якості і відповідальності для всієї країни, знаходиться набагато нижче, ніж деякі регіони в Україні по забезпеченню, наприклад, навіть тими ж інклюзивно-ресурсними центрами, інклюзивними школами на кількість дитячого населення. Це безумовно треба обов'язково міняти. Тому що за цією сухою статистикою стоять долі не тільки дітей, а багатьох людей з сімей, які залежать саме від таких реформ", – наголошує Марина Порошенко.

  Марина Порошенко прокоментувала проблеми інклюзивної освіти в Україні
Марина Порошенко прокоментувала проблеми інклюзивної освіти в Україні

"Багато батьків, вчителів і самих дітей з особливими освітніми потребами – я з ними спілкуюся, і знаєте, це таке щастя, коли я чую ці історії успіху, коли вони дякують за те, що вони мають можливість отримати освіту якісну, і професію, і мати роботу в майбутньому. Просто жити на рівних серед людей, це дуже важливо – соціалізуватися. Вони при цьому кажуть: "Марино Анатоліївно, тільки не кидайте нас, не йдіть, не забувайте інклюзивну освіту. Ми сьогодні вже починаємо відчувати, що все зупинилося, що нас знову починають не помічати", – зауважує Марина Порошенко.

"Як можна сказати цим людям – знаєте, час пройшов і вже нічого не можу вам зробити, нічим допомогти? Я можу, я буду це робити, я буду боротися і за цих дітей, і за їхні сім'ї", – наголошує вона.

  Марина Порошенко прокоментувала проблеми інклюзивної освіти в Україні
Марина Порошенко прокоментувала проблеми інклюзивної освіти в Україні

Марина Порошенко звернула увагу, що проблема доступності міського середовища набагато глибша, аніж питання людей з інвалідністю. "Коли ми не маємо доступного транспорту, щоб людина навіть не тільки з інвалідністю, а наприклад молода мама з дитячим візочком могла зайти в трамвай чи тролейбус", – констатує Порошенко.

  Марина Порошенко прокоментувала проблеми інклюзивної освіти в Україні
Марина Порошенко прокоментувала проблеми інклюзивної освіти в Україні

"Наша команда ще у 2018 році зібралася для того, щоб переглянути і вдосконалити державні будівельні норми, і ми тоді вже врахували всі європейські стандарти і вимоги, взяли за приклад найкращі європейські столиці для того, щоб дійсно адаптувати це все для України, для Києва. І сьогодні я не можу допустити, щоб все це залишалося на папері. Ми йдемо для того, щоб це працювало заради людей", – резюмує Марина Порошенко.

Зараз ви читаєте новину «Київ має стати взірцем у безбар'єрності та інклюзії - Марина Порошенко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6361
Голосування Якими правами слід наділити жителів Києва без прописки?
  • Безкоштовною медичною допомогою, можливістю безкоштовного навчання дітей у школах та виховання в дитсадках
  • Голосуванням за муніципальну владу
  • Участю в голосуванні щодо перейменувань вулиць і зелених зон, зведення будівель та споруд
  • Громадяни мають вирішувати долю того населеного пункту, де вони прописані
  • Залишити без змін
  • Свій варіант напишіть у коментарях
Переглянути