Минулого року 61% померлих у столиці людей кремували за їхніми заповітами.
Посилаючись на статистику та власні дослідження, у Кабміні заявили, що українці "ментально схильніші" до кремації. Про це оголосила керівник відділу комунального обслуговування Мінрегіонбуду Ольга Божок, повідомив UA:Перший.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Покійники не люблять, щоб їх турбували часто" - як проходять поминальні дні в столиці
За її словами, на кладовищах катастрофічно не вистачає місць, зокрема у великих містах. Київський крематорій вже не витримує навантажень. Крім того, він є застарілим, через що викидає багато шкідливих речовин.
Божок розповіла, що попри прихильність суспільства до кремації, законодавство не підтримує такої ідеї.
"Зараз в Україні є три крематорії: Одеський, Харківський та Київський. Всі вони у комунальній власності. На побудову крематоріїв у інших великих містах, зокрема, у Дніпрі та Запоріжжі, у місцевих бюджетах грошей немає. А за законом, такі заклади обов'язково мають належати місцевій громаді і створюватись за їхній кошт. Будувати приватні крематорії в Україні заборонено. Це треба змінювати", - сказала Ольга Божок.
Скрізь у світі крематорії приватні, зазначила чиновниця.
У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який пропонує розвантажити кладовища завдяки розвитку кремації та біопоховання. За ним дозволяється використовувати матеріали, що розкладаються протягом п'яти років. Також не можна встановлювати намогильні споруди – натомість місце поховання облаштують інформаційною табличкою.
Коментарі
1