Нема сенсу говорити про економію газу, якщо відсутні регулятори тепла.
Так думку кореспонденту Gazeta.ua висловив директор Інституту міста Олександр Сергієнко. Він назвав причини, чому Київ активно опалюють навіть за теплої осінньої погоди.
"По-перше, якщо відключити зовсім, то будинок дуже швидко вистигне. Уночі температура падає майже до 0°. Якщо вдень відключити, то вже зранку в кімнаті буде десь 12-16°. Але це точно некомфортна температура", - вважає експерт.
"По-друге, щоб зменшити подачу тепла, потрібні регулятори на будинках. На жаль, у Києві лише на третині будинків є лічильники. Навіть не на кожному лічильнику стоїть регулятор. Лічильник без регулятора не має сенсу. Про що тоді говорити? Яка може бути економія?", - каже Сергієнко.
Лише нещодавно київська влада заговорила про свої наміри встановити регулятори подачі тепла.
"Це треба було робити ще 10 років тому. Тоді відчували напруження щодо газу, ціна почала стрімко зростати. У перші роки незалежності газ коштував 50 доларів. Треба було думати тоді. Тепер ми усе робимо з запізненням. Але треба користуватися моментом. Вирішити проблему раз і надовго", - зауважив Олександр Сергієнко.
Експерт назвав причини, які гальмували встановлення необхідного зараз обладнання.
"Чому так відбувалося, а тому що у нас практично весь час діяло газове лобі. Вигідно, щоб спалювали більше газу, більше тепла. Не вигідно ремонтувати теплотраси, встановлювати лічильники, розвивати видобуток власного українського газу. На цьому газопостачанні наживалися всі президенти і всі уряди", - підсумував директор Інституту міста.
Коментарі
1