У столиці до Дня Києва 26 травня планують відкрити пішохідно-велосипедний міст, який з'єднає Хрещатий парк та Володимирську гірку. Включатиме два оглядові майданчики.
"За графіком виконання робіт ми плануємо його здати в експлуатацію в кінці весни - до Дня Києва", - розповів заступник мера Олександр Спасибко під час брифінгу.
"Пам'ятник Володимиру побудували 1853 році. І ось, як тільки він з'явився - всі кияни хотіли, щоб був місток між Царським садом (Маріїнським парком) І Володимирською гіркою. І все часу не вистачало - то війна, то революція, то ще щось... Тому ця ідея не нова, а добре забута стара", - розповів Спасибко у "Сегодня".
Ідея проекту з'явилася у 2013 році. Київ провів архітектурний конкурс, за результатами якого перше місце поділили швейцарське та іспанське архітектурні бюро. Третє місце посіли британці. Влада ухвалила рішення об'єднати всі три проекти, але до реалізації справа не дійшла. У 2017-ому в КМДА презентували цілковито новий проект: зигзагоподібний міст на високих легких опорах, з велодоріжками, скляними поручнями та майданчиками зі скляною підлогою.
Окрім мосту, планують реконструювати мережі зовнішнього освітлення по Володимирському спуску і в районі Володимирської гірки, налагодити роботу зливової каналізації і розібрати існуючий трубопровід. Встановлять відеоспостереження.
Також хочуть відновити 7 однакових київських фонтанів. Їх збудували 120 років тому. На сьогодні збереглося 4 - два в Маріїнському парку, ще один - біля театру Івана Франка та на Золотих воротах, 4. У них відрізняється тільки рік установки. "Ще 3 фонтани невідомо куди поділися. Один поставимо на верхній частини Володимирської гірки, а внизу, там, де місток - меншого розміру, який нас буде зустрічати під аркою Дружби народів", - додав Спасибко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Такого ще не бачили: показали модель нової Шулявської розв'язки
Столичний Подільсько-Воскресенський міст через Дніпро будують уже чверть століття. Роботи неодноразово призупинялися – зокрема, через брак коштів. Врешті-решт, міст планують добудувати до грудня 2021 року. Загальну вартість будівництва оцінили в 11,2 млрд грн.
Коментарі